Trwa ładowanie...
d206c8l

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - poniedziałek

- Komisja Nadzoru Finansowego szacuje koszt wejścia w życie prezydenckiego projektu tzw. ustawy spreadowej na 9,1 mld zł, a koszt poselskich projektów o restrukturyzacji tych kredytów na 11,1 mld zł i 52,8 mld zł - wynika z analizy KNF, do którego dotarł PAP Biznes.

Share
d206c8l

- Raiffeisen Bank Polska przeprowadzi w latach 2017-19 program optymalizacji. Planuje m.in. redukcję zatrudnienia o ok. 850-950 etatów do 2019 r. Celem jest poprawa rentowności banku i osiągnięcie wskaźnika kosztów do dochodów poniżej poziomu 55 proc., począwszy od 2019 r.

- Polska Spółka Gazownictwa, która w najbliższych sześciu latach planuje wydać łącznie ponad 11 mld zł na przebudowę systemu gazownictwa w Polsce, od lipca 2016 roku podpisała ponad 240 listów intencyjnych o współpracy z gminami w sprawie gazyfikacji - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Polnord planuje w 2017 roku uruchomienie 11 inwestycji w Warszawie, Trójmieście, Olsztynie, Szczecinie, Wrocławiu oraz Łodzi, które wprowadzą do oferty ok. 1.450 lokali. Spółka podtrzymuje, że chce powrócić do wypłacania dywidendy, począwszy od wyników za 2018 rok - podał Polnord w komunikacie.

- Zarząd PGG jest przekonany, że połączona z KHW grupa wypracuje w tym roku zysk. Dołoży starań, by był on wysoki - poinformował prezes PGG Tomasz Rogala.

d206c8l

- i2 Development rozszerza działalność deweloperską na rynki zagraniczne. Spółka pośrednio zależna od i2 Development finalizuje transakcję nabycia udziałów w firmie, która jest właścicielem nieruchomości położonej na Teneryfie - poinformował deweloper w komunikacie. Wartość transakcji nie przekroczy 1 mln euro.

- Mirbud podpisał list intencyjny z PDC Industrial Center 45 ws. budowy centrum dystrybucyjnego Castoramy wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Wartość umowy to 27,49 mln euro, czyli około 116,2 mln zł brutto - podała spółka w komunikacie.

- LUG zawarł umowę z firmą Parque Industrial Posadas na budowę budynku przemysłowego w Argentynie - podał LUG w komunikacie.

- Kruk wydał w pierwszym kwartale 2017 roku 214 mln zł na zakup portfeli wierzytelności, co oznacza wzrost o 234 proc. rok do roku - podała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

d206c8l

- Nadzorca sądowy złożył w Sądzie w Gdańsku wniosek o plan restrukturyzacyjny, uzupełniony o prognozę finansową, spółki ZBM Zremb-Chojnice, będący przedmiotem przyspieszonego postępowania układowego - podała spółka w komunikacie. W planie restrukturyzacji ZBM Zremb-Chojnice znalazły się projektowane wyniki finansowe spółki na kolejne pięć lat.

- Od kwietnia Aviva rozpoczęła współpracę z ING Bankiem Śląskim w zakresie bancassurace - podała Aviva w komunikacie prasowym.

- Przychody Oponeo. pl wzrosły w marcu 2017 r., rok do roku, o 74 proc., do 75,8 mln zł - podała spółka w komunikacie, powołując się na wstępne dane.

- Robert Kierzek, prezes Inter Carsu, zrezygnował z dniem 1 maja 2017 roku z pełnionej funkcji - podała spółka w komunikacie.

- Akcjonariusze MW Trade przegłosowali wypłatę 0,75 zł brutto dywidendy na akcję z zysku za 2016 rok - podała spółka w komunikacie. Łącznie na dywidendę trafi 6,29 mln zł.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d206c8l

Podziel się opinią

Share
d206c8l
d206c8l