Trwa ładowanie...
dr6e1fg
dr6e1fg
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Zysk sektora bankowego za marzec 2016 spadł o 4,3 proc. rdr do 1,51 mld zł, a w całym pierwszym kwartale tego roku spadł o 15,7 proc. rdr do 3,5 mld zł - podała Komisja Nadzoru Finansowego na swojej stronie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dr6e1fg

- Stworzenie dużego koncernu rolno-spożywczego umożliwi kilkusetmilionowe oszczędności w skali roku na samych zakupach - ocenia minister skarbu Dawid Jackiewicz.

- PGNiG planuje w czerwcu rozpocząć dostawy gazu LNG do Świnoujścia w ramach kontraktów krótkoterminowych spot. Grupa rozważa zamówienie pięciu ładunków LNG na zasadach spot w okresie czerwiec-lipiec 2016 r - poinformowała spółka w komunikacie.

- Wartość obrotów akcjami na rynku głównym GPW (łącznie obroty sesyjne i pakietowe) w kwietniu 2016 roku spadła rdr o 22,2 proc. do 13,87 mld zł - poinformowała giełda w komunikacie prasowym.

dr6e1fg

- Należąca do NWR spółka OKD złożyła we wtorek wniosek o upadłość - podał NWR w komunikacie. Notowania NWR zostały w środę zawieszone na giełdzie londyńskiej, planowane jest zawieszenie handlu w Pradze i w Warszawie.

- Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC w kwietniu 2016 r. wyniosły około 306 mln zł i były o 41,7 proc. wyższe niż rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

- Firma deweloperska Archicom kupiła w Krakowie za 3,8 mln zł działkę, na której powstanie 50 mieszkań o łącznej powierzchni 3.370 PUM - podała spółka w komunikacie. Trwają negocjacje w sprawie zakupu kolejnych gruntów w tym mieście.

- Komisja Nadzoru Finansowego skierowała do GPW żądanie zawieszenia notowań spółki Mediatel od 4 maja do 31 maja włącznie z powodu nieprzekazania w terminie przez spółkę raportu rocznego za rok obrotowy 2015 - podała KNF w komunikacie.

dr6e1fg

- Erbud podpisał umowę na budowę obiektu hotelowego oraz obiektu biurowego w Łodzi o wartości 60,8 mln zł netto - poinformował Erbud w środowym komunikacie.

- PKP Polskie Linie Kolejowe wybrały ofertę Torpolu na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na linii kolejowej nr 18 na odcinku Kutno - Toruń Główny. Koszt prac ma wynieść prawie 51 mln zł netto (ok. 62,7 mln zł łącznie z VAT) - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

- Aviva OFE Aviva BZ WBK sprzedał wszystkie akcje spółki ATM w ramach wezwania ogłoszonego przez MCI.EuroVentures - podał ATM w komunikacie.

- Przychody T-Mobile Polska wzrosły w pierwszym kwartale 2016 roku o 2,9 proc. rdr do 1,65 mld zł - poinformowała spółka w środowym komunikacie

dr6e1fg

- Po wezwaniu na Empik Media & Fashion spółka Krockella posiada bezpośrednio 23.554.355 akcji spółki, stanowiących 22,3 proc. jej kapitału zakładowego i głosów na WZ - poinformował Empik w środowym komunikacie.

============================= * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) =============================

dr6e1fg

Podziel się opinią

Share
dr6e1fg
dr6e1fg