Trwa ładowanie...
d2biayi

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - środa

- Energa nie wyklucza dywidendy do 2023 roku, ale więcej przemawia za jej wypłatą po tej dacie - poinformował w środę dziennikarzy prezes Energi Dariusz Kaśków.

Share
d2biayi

- CAPEX Energi w latach 2022-23 przekroczy 2,5 mld zł rocznie - wynika z prezentacji grupy dotyczącej strategii na lata 2016-25.

- Energa zamierza w najbliższych tygodniach podpisać umowy z Eneą i PGG w sprawie projektu Ostrołęka C. Do końca roku chce ogłosić przetarg na budowę bloku. Liczy na ewentualny udział w projekcie funduszy - poinformowali przedstawiciele grupy na środowej konferencji.

- Grupa MOL spodziewa się w krótkim terminie pogorszenia marż rafineryjnych i petrochemicznych, i stabilizacji cen ropy w przedziale 40-50 USD/bbl - poinformował na spotkaniu z dziennikarzami Ferenc Horvath, wiceprezes grupy.

d2biayi

- Grupa MOL spodziewa się w długiej perspektywie zmniejszenia zużycia paliw kopalnych, chce więc mocniej zdywersyfikować działalność. Stawia na rozwój petrochemii i usług dla klienta w detalu - poinformowali w środę przedstawiciele koncernu.

- Zysk netto Multimedia Polska po pierwszych trzech kwartałach 2016 roku wyniósł 21,9 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym. Skorygowana EBITDA grupy wyniosła w tym czasie 253,8 mln zł wobec 263,0 mln zł za ten sam okres rok wcześniej.

- Industrial Center 37, joint venture Grupy Marvipol i Grupy Panattoni, powołane dla zrealizowania dwóch projektów deweloperskich tworzących centrum logistyczno-magazynowe Panattoni Park Warsaw, podpisało list intencyjny z międzynarodowym funduszem inwestycyjnym ws. sprzedaży Panattoni Park Warsaw - poinformował Marvipol w komunikacie prasowym.

- Lubelski deweloper Wikana planuje oddanie do użytkowania w IV kw. tego roku czterech projektów - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

d2biayi

- Polski Bank Komórek Macierzystych spodziewa się lepszego rdr VI kw. - poinformował PAP prezes spółki Jakub Baran. PBKM nie wyklucza w przyszłości akwizycji, jest "w kontakcie" z kilkunastoma podmiotami, a w przypadku dużej akwizycji sięgnie po emisję akcji lub obligacji. Grupa podtrzymuje cele strategiczne na 2019 r.

- Braster chce pozyskać do 10,5 mln zł z emisji obligacji i przeznaczyć je na wsparcie kapitału obrotowego firmy oraz pilotaż na pierwszym rynku zagranicznym - poinformowała spółka w komunikacie.

- Atal przekazał w pierwszych trzech kwartałach tego roku 1.260 lokali wobec 500 przed rokiem - poinformowała PAP spółka. Deweloper podtrzymał, że w całym 2016 roku sprzeda ponad 2.000 mieszkań.

- Torpol podpisał z PKP PLK umowę o wartości 304,3 mln zł brutto, dotyczącą modernizacji linii kolejowej na odcinku Kraków Mydlniki - Kraków Główny Towarowy - podała spółka w komunikacie. Wartość oferty netto to 247,4 mln zł.

d2biayi

- PKP Cargo zamierza kontynuować wzrost w przewozach zagranicznych. Liczy na współpracę z partnerami z Chin, ale prowadzi też rozmowy na temat zaktywizowania przewozów między portami Adriatyku, Bałtyku i Morza Czarnego. Spółka oczekuje poprawy w segmencie przewozu węgla i kruszyw w kraju w 2017 r.

- Na środowym NWZ Sygnity do rady nadzorczej spółki został wybrany, zgłoszony przez Cron, Paweł Zdunek oraz dwóch przedstawicieli NN OFE. Cron na walne zarejestrował 1.476 tys. akcji, które stanowią 12,42 proc. w kapitale zakładowym - wynika z nieoficjalnych informacji PAP.

- Notowany obecnie na NewConnect Unimot liczy, że do emisji nowych akcji i przejścia na rynek główny GPW dojdzie na przełomie 2016 i 2017 roku - poinformował PAP Robert Brzozowski, prezes spółki.

- Zarząd CI Games zdecydował o zwiększeniu liczby oferowanych akcji s. G o 530 tys. do 1,1 mln szt. - podała spółka w komunikacie.

d2biayi

- Zarząd Rafako podjął decyzję o uruchomieniu programu dobrowolnych odejść. Programem ma zostać objętych docelowo około 200 pracowników. Koszty realizacji programu wyniosą maksymalnie do około 15 mln zł, w zależności od liczby pracowników, którzy zgłoszą się do programu - podała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. (PAP) ================================

d2biayi

Podziel się opinią

Share
d2biayi
d2biayi