Trwa ładowanie...
d2cupns

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Rada Bankowego Funduszu Gwarancyjnego określiła łączną kwotę składek na fundusz gwarancyjny banków na 2017 r. w wysokości 915 mln zł, a składkę na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków na 1,18 mld zł - poinformowała we wtorek BFG.

Share
d2cupns

-Tauron Wytwarzanie z grupy Tauron planuje podpisać z konsorcjum Rafako i Mostostalu Warszawa aneks do umowy na budowę bloku energetycznego o mocy 910 MWe w Elektrowni Jaworzno. Na mocy aneksu cena umowy zwiększy się o 71,05 mln zł do 4,47 mld zł, a termin na wykonanie zostanie wydłużony o 8 miesięcy - podał Tauron w komunikacie. Nowy zakładany termin przejęcia bloku do eksploatacji to listopad 2019 r.

-Tauron Sprzedaż, spółka zależna Tauronu, poinformowała o wypowiedzeniu długoterminowych umów na zakup zielonych certyfikatów - podał Tauron w komunikacie.

- Zarząd Dom Development rekomenduje, by z zysku osiągniętego w 2016 roku na dywidendę trafiło 125,59 mln zł, co da 5,05 zł dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

d2cupns

- Dom Development chce przekazać w 2017 ponad 2.600 lokali - powiedział na konferencji Janusz Zalewski, wiceprezes i dyrektor finansowy grupy. Jak dodał, spółka spodziewa się zdecydowanie większego rdr wyniku netto grupy. Na zakup gruntów planuje wydać ponad 300 mln zł.

- Dom Development chce wprowadzić w 2017 roku do realizacji około 3.600 lokali, z czego ponad 2.200 w pierwszym półroczu - powiedział na wtorkowej konferencji Janusz Zalewski, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy grupy.

- Dom Development ocenia, że za 2-3 lata może sprzedawać we Wrocławiu 500-600 lokali rocznie - powiedział na konferencji prezes Jarosław Szanajca. Dodał, że jeżeli uda się sfinalizować zakup GK Eurostyl, spółka będzie dążyć do sprzedaży na poziomie 1.000 lokali na trójmiejskim rynku.

- Zarząd CCC będzie chciał rekomendować wypłatę dywidendy za 2016 rok zgodnie z polityką dywidendową spółki, czyli od 33 do 66 proc. zysku - poinformowali przedstawiciele spółki.

d2cupns

- CCC zakłada w tym roku wzrost sprzedaży LFL o ponad 6 proc. Sprzedaż eObuwie powinna przekroczyć 500 mln zł - poinformował we wtorek prezes Dariusz Miłek.

- Zysk netto grupy CCC, przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej, wyniósł w czwartym kwartale 2016 roku 186,6 mln zł wobec 105,2 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie. Konsensus PAP zakładał 181,3 mln zł zysku netto.

- Grupa CCC zwiększy powierzchnię handlową w '17 o nie mniej niż 100 tys. metrów kw. netto, z czego około 40 proc. w Polsce - poinformowała spółka w prezentacji przed konferencją prasową. Największy przyrost powierzchni poza Polską CCC odnotuje na Węgrzech, w Rosji i w Rumunii.

- Kruk chce, by jego zysk na akcję rósł minimum 15 proc. rocznie i chce mieć wskaźnik ROE na poziomie przynajmniej 20 proc. - poinformowała spółka w aktualizacji strategii na lata na lata 2015-2019.

d2cupns

- Kruk spodziewa się, że inwestycje w nowe portfele w 2017 roku wyniosą ponad 1 mld zł - poinformował Piotr Krupa, prezes zarządu.

- Kruk w ciągu dwóch miesięcy zdecyduje, czy będzie wypłacał dywidendę z zysku za 2016 roku. Spółka jest zainteresowana akwizycjami na rynku włoskim, hiszpańskim i niemieckim - poinformowali we wtorek przedstawiciele spółki.

- Emperia planuje otworzyć w 2017 roku 90 nowych sklepów - podała spółka w prezentacji na konferencji. Przedstawiciele spółki poinformowali, że Emperia chce od tego roku również sama inwestować w nieruchomości pod nowe sklepy, zamiast jedynie wynajmować już wybudowane powierzchnie, jak ma to miejsce obecnie.

- Wydatki inwestycyjne GPW w 2017 roku mają wynieść 40 mln zł, przedstawiciele spółki zapowiadają też dalsze działania w celu redukcji kosztów. Prezes GPW Małgorzata Zaleska liczy na szybkie ożywienie na rynku ofert publicznych dzięki utrzymującej się od kilku miesięcy hossie.

d2cupns

- MOL prognozuje, że wypracuje w tym roku ponad 2 mld USD oczyszczonej CCS (current cost of supplies) EBITDA - podała spółka w komunikacie.

- Kernel Holding zanotował 95,4 mln USD zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kwartale roku obrotowego 2016/2017 wobec 116,5 mln USD zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie.

- Pfleiderer Group zaktualizowała plany dotyczące refinansowania zadłużenia i pracuje nad pozyskaniem rozwiązania refinansującego obligacje oraz istniejące kredyty dostępnego na rynkach kapitałowych - podała spółka w komunikacie.

- W 2017 r. Asbis chce osiągnąć rentowny wzrost przychodów - poinformował na konferencji dyrektor generalny Siarhei Kostevitch. Asbis chce także, aby w 2017 r. dynamika zysku netto była wyższa niż dynamika przychodów. W marcu Asbis opublikuje oficjalne prognozy finansowe na 2017 r.

d2cupns

- Operator sieci Play zwiększył w 2016 roku całkowitą bazę klientów o 1,9 proc. rdr do 14,41 mln, udział klientów kontraktowych wzrósł do 58,0 proc. z 50,0 proc. na koniec 2015 roku - poinformował Play w materiałach prasowych.

- W przetargu na rozbudowę Systemu Zarządzania Ruchem i Komunikacją w Lublinie wpłynęła tylko jedna oferta. Złożył ją Qumak, a swoje prace wycenił na 21,62 mln zł brutto - poinformował zamawiający.

- Zakłady Urządzeń Kotłowych Stąporków planują emisję 900.758 akcji, które ma objąć FRAM Fundusz Inwestycyjny Zamknięty - podała spółka w projektach uchwał. Cena emisyjna wyniesie 4 zł. Firma chce szybko pozyskać środki na rozwój i na planowane kontrakty w branży ochrony środowiska.

- Zarząd Impela zaproponuje niewypłacanie dywidendy z zysku za 2016 rok - poinformowała spółka w komunikacie.

d2cupns

- Sescom, notowany na NewConnect dostawca usług technicznych dla sieciowych placówek handlowych, do 2020 r. planuje kontynuować ekspansję w Europie Zachodniej, przygotuje się też do wejścia na inne kontynenty, do Azji i Ameryki Północnej. W pierwszej połowie tego roku planuje przejście na rynek główny.

- Newag zawarł umowę z Łódzką Koleją Aglomeracyjną na dostawę 14 trzyczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych - podała spółka w komunikacie. Szacunkowa maksymalna wartość umowy wynosi ponad 217 mln zł netto.

- Serinus ponownie czasowo wstrzymał produkcję na polu Chouech Es Saida w Tunezji - podała spółka w komunikacie.

- Spełniony został ostatni z warunków zawieszających umowę warunkową zakupu przez Eneę 100 proc. akcji Engie Energia Polska - podała Enea w komunikacie.

- Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na powołanie Marcina Żółtka na członka zarządu Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU - podała KNF w komunikacie.

- KNF nałożyła na Ursus 100 tys. zł kary, wskazując, że spółka nie wykonała obowiązku informacyjnego. Przy okazji pouczyła innych uczestników rynku o konieczności podawania do publicznej wiadomości informacji poufnych, do których mogą zostać zakwalifikowane negocjacje z innym podmiotem.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d2cupns

Podziel się opinią

Share
d2cupns
d2cupns