Trwa ładowanie...
d3f6jvd
d3f6jvd
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zawarło z firmą Qatargas umowę dodatkową, zwiększającą wolumen LNG dostarczany przez Qatargas do łącznie 2 mln ton rocznie - podała spółka w komunikacie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3f6jvd

- PGNiG nie planuje wydatków inwestycyjnych na budowę Korytarza Norweskiego, choć liczy się z tym, że może pojawić się taka potrzeba, na odcinku od Morza Północnego do Danii. Wówczas spółka przeznaczyłaby na ten cel część z 4 mld zł CAPEX-u określonego w strategii jako "inne projekty rozwojowe".

- PGNiG ocenia, że Komisja Europejska nie zdiagnozowała wszystkich problemów wynikających z praktyk monopolistycznych stosowanych przez Gazprom. Gazowa spółka we wskazanym terminie, do siedmiu tygodni, nadeśle Komisji swoje uwagi - poinformował prezes PGNiG Piotr Woźniak.

- PGNiG w założeniach do opublikowanej w poniedziałek wieczorem strategii założył wzrost cen ropy z ok. 55 USD za baryłkę w 2017 roku do ok. 70 USD w 2022 r., przy spadku cen gazu z ok. 80 zł za MWh w tym roku do ok. 60 zł za MWh w 2022 r.

d3f6jvd

- Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się na dokonanie zmiany w składzie zarządu Giełdy Papierów Wartościowych polegającej na powołaniu na wiceprezesa Jacka Fotka - poinformowała Komisja we wtorkowym komunikacie.

- Komisja Nadzoru Finansowego na wtorkowym posiedzeniu udzieliła zgody na odwołanie Małgorzaty Zaleskiej ze stanowiska prezesa GPW - podał KNF w komunikacie.

- Enea kupiła we wtorek 100 proc. akcji Engie Energia Polska za podawaną wcześniej wstępną cenę w wysokości 1,264 mld zł - podała Enea w komunikacie. Jak ocenia grupa, transakcja wpłynie pozytywnie na jej udział w hurtowym rynku energii, a także spowoduje wzrost przychodów i poziomu EBITDA grupy.

- Wirtualna Polska liczy, że w 2017 r. osiągnie udział w rynku telewizyjnym na poziomie 0,5-0,6 proc. W kolejnych dwóch latach ma on wzrosnąć do, odpowiednio, 1-1,1 proc. i 1,2-1,4 proc. - podała spółka w raporcie rocznym.

d3f6jvd

- Zarząd Wirtualnej Polski zarekomenduje akcjonariuszom wypłatę powyżej 1 zł dywidendy na akcję z zysku za 2016 r. - poinformował prezes spółki Jacek Świderski, dodając, że jest za wypłatą dywidendy na poziomie 1-1,3 zł .

- PAK KWB Konin, spółka zależna ZE PAK, otrzymała decyzję odmowną Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu ws. określenia środowiskowych uwarunkowań dla wydobycia węgla brunatnego i kopalin towarzyszących z odkrywki Ościsłowo - podał ZE PAK w komunikacie. Spółka zapowiada złożenie odwołania.

- Vistula w 2017 roku będzie dążyć do istotnego wzrostu zysku netto grupy oraz poziomu EBITDA i zakłada utrzymanie w grupie dwucyfrowej dynamiki wzrostu sprzedaży na poziomie nie gorszym niż w 2016 roku - poinformowała spółka w raporcie.

- Planowany podział zysku ERG-u za 2016 r. będzie uwzględniał przyjętą politykę dywidendy, zgodnie z którą wypłacie podlega do 75 proc. zysku netto spółki, z jednoczesnym uwzględnieniem planu skupu akcji własnych - napisał prezes firmy Robert Groborz w liście do akcjonariuszy.

d3f6jvd

- Redan zdecydował o dokonaniu odpisu aktualizującego wartość udziałów w Top Secret Sp. z o.o. na kwotę 10,3 mln zł. Odpis ten zostanie wykazany w jednostkowym sprawozdaniu finansowym za 2016 r. - poinformowała spółka w komunikacie.

- PKP Cargo podpisała z BGK aneks do umowy kredytowej, zgodnie z którym do 27 grudnia 2017 r będzie mogła skorzystać z 67,85 mln euro. Środki mają posłużyć finansowaniu zakupu lokomotyw wielosystemowych, jak również innym celom inwestycyjnym i akwizycjom - podała spółka w komunikacie.

- Torpol szacuje, że miał w 2016 roku na poziomie skonsolidowanym 770,2 mln zł przychodów, 17,8 mln zł zysku operacyjnego i 10,1 mln zł zysku netto - podała spółka w komunikacie.

- Fundusze zarządzane przez Pioneer Pekao TFI zmniejszyły zaangażowanie w Briju i mają obecnie akcje stanowiące 6,37 proc. kapitału zakładowego i 4,77 proc. głosów na walnym zgromadzeniu tej spółki - podało Briju w komunikacie.

d3f6jvd

- Fundusz zarządzany przez TFI PZU zmniejszył zaangażowanie w Robyg i ma obecnie 0,77 proc. akcji spółki - podał Robyg w komunikacie.

- ZM Ropczyce planują inwestycje w 2017 r. na poziomie 8 mln zł, głównie na odtworzenie i modernizację - podała spółka.

- Prospekt emisyjny Griffin Premium RE został w poniedziałek zatwierdzony przez holenderską Komisję Nadzoru Finansowego (Stichting Autoriteit Financile Markten) oraz notyfikowany do KNF w Polsce w celu jego paszportowania do Polski - poinformowała we wtorek spółka.

- Columbus Energy, notowana na NewConnect spółka zajmująca się montażem instalacji fotowoltaicznych, rozpoczyna publiczną ofertę obligacji za 5 mln zł. Do końca 2017 roku planowany jest debiut Columbus Energy na rynku głównym GPW - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej prezes spółki Dawid Zieliński.

d3f6jvd

- KNF postanowiła zbadać możliwości przejęcia Twojej SKOK przez bank i oczekuje na zgłoszenia banków krajowych zainteresowanych udziałem w procesie jej restrukturyzacji - podała KNF w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d3f6jvd

Podziel się opinią

Share
d3f6jvd
d3f6jvd