Trwa ładowanie...
d3ll36a
gospodarka
25-04-2017 17:45

Skrót wiadomości ze spółek giełdowych - wtorek

- Premier Beata Szydło przejęła nadzór nad PZU dla dobra funkcjonowania ubezpieczyciela i obecnie nie widzi konieczności zmiany tej decyzji - poinformowała premier na wtorkowej konferencji prasowej.

Share
d3ll36a

- Skonsolidowany zysk netto grupy Banku Millennium w I kwartale 2017 roku wzrósł do 140,5 mln zł z 137,2 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk netto banku okazał się 20 proc. wyższy od konsensu na poziomie 116,8 mln zł.

- Bank Millennium zakłada, że zrealizuje wszystkie, oprócz wskaźnika ROE, cele określone w strategii na lata 2015-2017 roku - poinformował Joao Bras Jorge, prezes banku.

- Bank Millennium chciałby wypłacić dywidendę z zysku osiągniętego w 2017 roku, pod warunkiem, że będzie to możliwe - poinformował Joao Bras Jorge, prezes banku.

- PGE wypracowała w I kwartale 2017 r. 882 mln zł zysku netto przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej oraz 1,873 mld zł skonsolidowanego EBITDA - wynika ze wstępnych szacunków grupy.

d3ll36a

- AmRest Holdings podpisał wstępne wiążące porozumienie określające warunki transakcji prowadzącej do uzyskania praw master-franczyzobiorcy dla marki Pizza Hut na rynku rosyjskim oraz nabycie 18 restauracji Pizza Hut prowadzonych przez PH Russia - podał Amrest w komunikacie.

- Qumak szacuje, że miał w 2016 roku 43 mln zł jednostkowej straty netto - poinformowała spółka w komunikacie. Na wynik wpłynęły odpisy i trudna sytuacja rynkowa.

- KNF nałożyła na PKN Orlen 750 tys. zł kary z powodu niewykonania przez spółkę obowiązku informacyjnego - podał UKNF w komunikacie.

- JR Holding podpisał dwie umowy przedwstępne nabycia nieruchomości w Żorach za łączną kwotę 26,4 mln zł - podała spółka w komunikacie. Firma szacuje, że dzięki transakcji o ponad 30 proc. mogą zwiększyć się przychody z umów najmu.

d3ll36a

- PKO Bank Hipoteczny uplasował kolejną benchmarkową emisję listów zastawnych o wartości 500 mln zł - poinformował bank w komunikacie prasowym.

- Zarząd spółki Rawlplug chce, by z zysku za 2016 rok na dywidendę trafiło 10,7 mln zł, czyli 0,33 zł - podała spółka w komunikacie.

- Rada ds. prywatyzacji anulowała przetarg na zakup udziałów w spółkach Luka Bar AD BAR i AD Montecargo w Czarnogórze, o co starał się OT Logistics - poinformowała firma w komunikacie.

- AB, ABC Data, Action i Komputronik nie miały należności od spółki MGM na dzień ogłoszenia jej upadłości, dlatego nie wpłynie ona na wyniki giełdowych dystrybutorów - poinformowali PAP Biznes przedstawiciele spółek.

d3ll36a

- Zarząd spółki Analizy Online zarekomenduje przeznaczenie na dywidendę 1,08 mln zł, co daje 0,90 zł na akcję - podała spółka w komunikacie.

- ERU Trading we współpracy z PGNiG dostarczy w 2017 roku 218 mln m sześc. gazu z Polski do ukraińskiego operatora sieci przesyłowych i magazynów Ukrtransgaz - podało PGNiG w komunikacie.

- Nie ma jeszcze decyzji co do dywidendy z KGHM - poinformował dziennikarzy Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii.

- Polska Grupa Górnicza mogłaby sprzedawać węgiel do Czech - poinformował we wtorek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

d3ll36a

- Action liczy, że w najbliższych dniach rada wierzycieli zatwierdzi plan restrukturyzacyjny - poinformował Piotr Bieliński, prezes Action.

- Prezes Qumaka Tomasz Laudy zwraca uwagę, że na stratę w 2016 r. w wysokości 43 mln zł wpłynęły kwestie księgowe, które nie są w większości odzwierciedleniem działalności operacyjnej i przepływów pieniężnych. Spółka widzi ożywienie na rynku i liczy na to, że 2017 r. zakończy z zyskiem operacyjnym.

- Resort energii pomaga prywatnej kopalni PG Silesia, należącej do czeskiego koncernu EPH, która ma problemy ze zbytem węgla - poinformował we wtorek wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

- Łączna wysokość składek PKO BP na Bankowy Fundusz Gwarancyjny, która zostanie uwzględniona w wynikach I kwartału 2017 roku, wyniesie 256,3 mln zł - poinformował bank we wtorkowym komunikacie.

d3ll36a

- Dziewięciu akcjonariuszy Selvity pełniących funkcje w organach spółki chcą rozpocząć proces przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB), którego celem jest sprzedaż łącznie nie więcej niż 826.898 akcji spółki, reprezentujących nie więcej niż 4,73 proc. ogólnej liczby głosów - podała Selvita w komunikacie.

- Walne zgromadzenie Elektrobudowy uchwaliło wypłatę dywidendy za 2016 rok w wysokości 10 zł na akcję - podała grupa w komunikacie. Łącznie na ten cel trafi 47,5 mln zł.

- Zarząd Erbudu rekomenduje walnemu zgromadzeniu, aby zysk netto za 2016 r. w kwocie 11,1 mln zł przeznaczyć na kapitał rezerwowy spółki z prawem do dysponowania tym kapitałem przez zarząd w celu wypłaty zaliczki na poczet dywidendy - wynika z uzasadnienia do projektu uchwały na WZ, zaplanowane na 23 maja.

- Zarząd Polmedu rekomenduje akcjonariuszom, aby z zysku za 2016 rok na dywidendę trafiło 2,84 mln zł, co daje 10 gr dywidendy na akcję - poinformowała spółka w komunikacie.

================================ * Więcej informacji o spółkach i rynku kapitałowym w serwisie ekonomicznym Polskiej Agencji Prasowej biznes.pap.pl. ================================

d3ll36a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ll36a
d3ll36a