Trwa ładowanie...
rosja

Słaby rubel i kryzys zmuszą Rosjan do spędzenia świąt w domu

W Rosji znacząco spadła liczba rezerwacji biletów na przeloty zagraniczne w okresie świąteczno-noworocznym - donosi agencja informacyjna RBC.

Share
Słaby rubel i kryzys zmuszą Rosjan do spędzenia świąt w domu
Źródło: WP.PL, Fot: jaime.silva / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0)
d1uxm6w

W Rosji sezon świąteczno-noworoczny trwa od 1 do 10 stycznia. Jak podaje agencja RBC, powołując się na dane zebrane przez internetową wyszukiwarkę biletów Onetwotrip, liczba dokonanych rezerwacji na przeloty zagraniczne w tym okresie jest obecnie o 30 proc. niższa niż w roku ubiegłym.

Najmocniej, bo o 68 proc., spadła liczba rezerwacji biletów na loty do Niemiec. O 60 proc. zmalało zainteresowanie lotami do Austrii, a o 49 proc. - do Turcji. Jednocześnie aż o 162 proc. wzrosło zainteresowanie lotami do Gruzji.

Rynek pasażerskich przewozów lotniczych w Rosji od kilkunastu miesięcy znajduje się w zapaści. Drastyczny spadek popytu - spowodowany przeceną rubla wobec zachodnich walut - negatywnie odbił się na zyskach krajowych przewoźników, a wiele międzynarodowych linii lotniczych skłonił do zawieszenia bądź ograniczenia liczby połączeń z rosyjskimi miastami.

d1uxm6w

Podziel się opinią

Share
d1uxm6w
d1uxm6w