Trwa ładowanie...
jacek rostowski
+1
28-03-2011 15:25

SLD ma wniosek o odwołanie Rostowskiego

Klub parlamentarny Sojuszu Lewicy Demokratycznej złoży do marszałka Sejmu wniosek o odwołanie ministra finansów Jacka Rostowskiego - dowiedzieli się reporterzy "Wiadomości" TVP1. W swoim wniosku SLD zarzuca ministrowi m.in. brak reakcji na podwyżkę cen żywności i benzyny oraz zadłużanie państwa.

SLD ma wniosek o odwołanie RostowskiegoŹródło: AFP, fot: GEORGES GOBET
dbi5118
dbi5118

- Wiemy, że nasz wniosek jest bez szans, ale chcemy wstrząsnąć premierem, żeby w końcu rząd zajął się najważniejszymi sprawami - powiedział „Wiadomościom” TVP1 rzecznik SLD Tomasz Kalita. - To nasz najważniejszy wniosek w tej kadencji - dodał Kalita.

Jacka Rostowskiego broni premier. - To dobry minister - powiedział Donald Tusk „Wiadomościom” TVP1.

Jacek Rostowski był wykładowcą w UCL School of Slavonic and East European Studies, University of London, pracował też w Centre for Economic Performance, London School of Economics and Political Science (LSE).
Był doradcą wicepremiera i ministra finansów Leszka Balcerowicza, a w latach 1997-2001 kierował Radą Polityki Makroekonomicznej w Ministerstwie Finansów. Od 2002 do 2004 był doradcą prezesa NBP. Doradzał również rządowi Federacji Rosyjskiej w sprawach polityki makroekonomicznej.

Rostowski w okresie pobytu w Wielkiej Brytanii należał do Partii Konserwatywnej. W 2009 złożył wniosek o przyjęcie do Platformy Obywatelskiej.

dbi5118
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbi5118