Trwa ładowanie...

Śmierć po wypiciu zatrutego denaturatu. Zidentyfikowano producenta

- Zidentyfikowano jednego producenta denaturatu zawierającego zabójczą dawkę alkoholu metylowego, sięgającą ponad 70 proc. – poinformował w poniedziałek śląski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Grzegorz Hudzik. - To oznacza, że wystarczyło wypić kieliszek, by stracić życie - dodał. W wyniku zatrucia metanolem zmarło już 15 osób.

Po spożycia denaturatu z metanolem od 22 marca w woj. śląskim i łódzkim zatruło się i zmarło już 15 osób. Zatruty alkohol kupili w sklepie Po spożycia denaturatu z metanolem od 22 marca w woj. śląskim i łódzkim zatruło się i zmarło już 15 osób. Zatruty alkohol kupili w sklepie Źródło: Alkohol, fot: Iakov Filimonov
d2s2gde
d2s2gde

Po spożycia denaturatu z metanolem od 22 marca w woj. śląskim i łódzkim zatruło się i zmarło już 15 osób. Decyzją inspektora wstrzymano całkowicie handel denaturatem w woj. śląskim.

Sanepid przebadał już kilkaset próbek. - W 2 przypadkach stwierdziliśmy w nich potężną ilość metanolu, sięgającą powyżej 70 proc. To znaczy, że wystarczyło wypić kieliszek, by stracić życie – powiedział inspektor Grzegorz Hudzik podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Katowicach.

Jak poinformował, działania w tej sprawie koordynuje obecnie główny inspektor sanitarny. - Sytuacja dotyczy co najmniej 3 województw: mamy producenta z woj. małopolskiego, mamy dystrybutorów z kilku różnych województw, a przypadki zachorowań i zgonów dotyczą zarówno woj. śląskiego jak i łódzkiego – dodał.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Pracownik pod wpływem alkoholu w czasie pracy zdalnej. "W razie wypadku to wyłącza odpowiedzialność pracodawcy"

13 osób nie żyje po zatruciu metanolem

W woj. śląskim w ostatnich dniach 13 osób zmarło, a trzy są w ciężkim stanie po spożyciu denaturatu zawierającego toksyczny alkohol metylowy - informował w piątek śląski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Grzegorz Hudzik. Służby sanitarne przestrzegają, by pod żadnym pozorem nie spożywać denaturatu.

d2s2gde

Śląski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny zdecydował o całkowitym wstrzymaniu sprzedaży denaturatu w regionie. Wszystko wskazuje na to, że trucizna znajduje się w tym produkcie sprzedawanym w legalnym obiegu.

Jak wynika z informacji inspekcji sanitarnej, denaturat, którym zatruły się ofiary, był zakupiony w oficjalnym obiegu, w sklepach.

Na podstawie wyglądu, smaku i zapachu metanolu nie sposób go odróżnić od alkoholu etylowego, znajdującego się w napojach alkoholowych sprzedawanych w celach spożywczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2s2gde
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s2gde