Trwa ładowanie...
d32fk1w

Societe Generale odmówi Action wystawienia gwarancji bankowej na 15 mln zł

Warszawa, 08.08.2016 (ISBnews) - Bank Societe Generale S.A. Oddział w Polsce odmówi wystawienia Action gwarancji bankowej dla jednego z kontrahentów na kwotę 15 mln zł, podał Action.
Share
d32fk1w

?W nawiązaniu do rozmów prowadzonych pomiędzy bankiem a emitentem, w sprawie wystawienia przez bank gwarancji bankowej dla jednego z kontrahentów emitenta na kwotę 15 000 000 zł, która byłaby ważna do 31 marca 2017 r. [?] bank wskazał, iż [?] odmówi wystawienia przedmiotowej gwarancji" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie z pisma otrzymanego z banku nie wynika, iż stanowi ono wypowiedzenie umowy. Bank jedynie wskazał, iż chce wyrazić zaniepokojenie działaniami kontrolnymi podjętymi przez Urząd Skarbowy względem spółki, podano również.

?W opinii emitenta oraz wyspecjalizowanych doradców z zakresu przeprowadzania postępowań restrukturyzacyjnych, z którymi emitent na bieżąco współpracuje, opisane powyżej działania banku nie znajdują podstaw prawnych i naruszają postanowienia przepisów ustawy Prawo Restrukturyzacyjne [?]. Co oznacza, iż postanowienia umowy zastrzegające na wypadek złożenia wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego lub jego otwarcia zmianę lub rozwiązanie stosunku prawnego, którego stroną jest dłużnik, są nieważne. Postanowienie umowy, której stroną jest dłużnik, uniemożliwiające albo utrudniające osiągnięcie celu przyspieszonego postępowania układowego, jest bezskuteczne w stosunku do masy układowej" - podano w informacji.

d32fk1w

Wcześniej Bank Pekao podjął decyzję o obniżeniu kwoty przyznanego limitu ważnych gwarancji i otwartych akredytyw dla Action oraz odmówił wystawiania nowych gwarancji i otwierania akredytyw, a także obniżył kwotę przyznanego kredytu do wysokości kwot już wypłaconych. Pod koniec lipca HSBC Bank Polska zwrócił się do Action z prośbą o wyjaśnienie aktualnej sytuacji płynnościowej. Bank jednocześnie odmówił dalszego udostępniania kredytu udzielonego spółce w rachunku bieżącym, co jednocześnie nie oznacza wypowiedzenia umowy kredytowej.

Grupa kapitałowa Action skupia firmy działające w obszarze handlu i produkcji urządzeń IT, RTV/AGD, sprzętu biurowego oraz materiałów eksploatacyjnych. W ostatnim czasie realizuje również projekty e-commerce. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r.

(ISBnews)

d32fk1w

Podziel się opinią

Share
d32fk1w
d32fk1w