Trwa ładowanie...
d6tf23e
d6tf23e

Solaris ma umowę na 70 autobusów dla przewoźnika miejskiego z Rumunii

Warszawa, 20.01.2015 (ISBnews) - Solaris Bus & Coach podpisał kontrakt na dostawę 70 niskopodłogowych autobusów Urbino 12 dla miejskiego przewoźnika SC Publitrans 2000 z Pitesti w Rumunii, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d6tf23e

"Jest to kolejne duże zamówienie z rynku rumuńskiego, który w ostatnim czasie stał się dla polskiego producenta znaczącym kierunkiem eksportu" - czytamy w komunikacie.

W ramach zawartej umowy Solaris wyprodukuje dla SC Publitrans 2000 pojazdy w pełni niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w LED-owe światła do jazdy dziennej. Dodatkowo w autobusach zamontowany zostanie rozbudowany system informacji pasażerskiej, a także kamery rejestrujące obraz przed autobusem, jak i z jego wnętrza. W zakontraktowanych Urbino jako jednostek napędowych użyto silników marki Cummins, spełniających najnowszą normę emisji spalin Euro 6.

Umowa podpisana przez Solarisa z miejskim przewoźnikiem w Pitesti przewiduje zakończenie dostaw 70 autobusów do końca maja bieżącego roku, podano również.

Pojazdy polskiego producenta są obecne na rynku rumuńskim już od kilku lat. Firma dostarczyła między innymi 10 Solarisów Urbino 12 do Oradei oraz 28 autobusów do położonego na północy kraju Baia Mare. Wśród nich było 20 dwunastometrowych Urbino oraz osiem trolejbusów Trollino 12. W ubiegłym roku do grona rumuńskich miast, w których jeżdżą pojazdy Solarisa, dołączyły dwa kolejne. Pierwszym z nich jest miasto Cluj-Napoca, które wzbogaciło się o 40 sztuk przegubowych Urbino 18, a drugim położona w północnej części Rumunii Craiova, gdzie sfinalizowany został kontrakt obejmujący dostawę 17 Solarisów Urbino 12.
Solaris Bus & Coach S.A. jest czołowym w Europie, polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów międzymiastowych Solaris InterUrbino, autobusów specjalnych oraz tramwajów Solaris Tramino. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wytworzyła ponad 11000 autobusów, które jeżdżą po drogach 28 krajów w blisko 600 miastach.

(ISBnews)

d6tf23e

Podziel się opinią

Share
d6tf23e
d6tf23e