Trwa ładowanie...
d8z64eu
d8z64eu

Solorz-Żak przewiduje, że zniesienie zastawu na akcjach Cyfrowego Polsatu może nastąpić jeszcze w

30.12. Warszawa (PAP) - Zygmunt Solorz-żak, który poprzez Polaris Finance zastawił akcje Cyfrowego Polsatu na rzecz Vivendi, Deutsche Telekom, obligatariuszy Elektrimu oraz Skarbu...
Share
d8z64eu

30.12. Warszawa (PAP) - Zygmunt Solorz-żak, który poprzez Polaris Finance zastawił akcje Cyfrowego Polsatu na rzecz Vivendi, Deutsche Telekom, obligatariuszy Elektrimu oraz Skarbu Państwa, spodziewa się, że zastaw zostanie zniesiony w styczniu 2011 roku.

"Myślę, że jeszcze w styczniu może dojść do zniesienia zastawu na akcjach Cyfrowego Polsatu. Jeżeli uprawomocni się wyrok dotyczący umorzenia postępowania upadłościowego Elektrimu, to wówczas zarząd Elektrimu zawrze jeszcze raz umowy podpisane wcześniej w ramach ugody, i w tym momencie zwolnią się wszystkie zastawy" - powiedział PAP główny akcjonariusz największej platformy cyfrowej.

Solorz-Żak poprzez Polaris Finance kontroluje 65,2 proc. akcji Cyfrowego Polsatu.

d8z64eu

Polaris do 30 czerwca 2011 roku ustanowił zastaw na akcjach Cyfrowego Polsatu, aby ugodowo zakończyć spór dotyczący własności udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej.

W połowie grudnia Vivendi, Deutsche Telekom, Zygmunt Solorz-Żak i Elektrim podpisali ugodę, która kończy wieloletni spór o prawa do udziałów w Polskiej Telefonii Cyfrowej. W ramach porozumienia Vivendi otrzyma 1,25 mld euro i zrzeknie się praw do PTC, a Deutsche Telekom będzie uznany za jedynego właściciela PTC.

Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że Vivendi i Deutsche Telekom zrzekną się też swoich roszczeń wobec polskiego Skarbu Państwa, a Elektrim, będący dłużnikiem Skarbu Państwa, zapłaci na jego rzecz 389,9 mln zł.

Ewa Pogodzińska (PAP)

epo/ asa/

d8z64eu

Podziel się opinią

Share
d8z64eu
d8z64eu