Trwa ładowanie...
d70kneo

Sołowow walczy na Ukrainie o zwrot VAT

Ukraińskie spółki zależne Cersanitu oraz Barlinka: Cersanit Invest i Barlinek Invest proszą władze ukraińskie o pomoc w uregulowaniu zaległości w zwrocie podatku VAT, w wysokości ponad 10 mln euro. Współwłaściciel firm Michał Sołowow powiedział, że zaległy VAT jest jednym z celów jego wizyty na Ukrainie - informuje we wtorek agencja Interfax-Ukraina.

d70kneo
d70kneo

- Na dzień dzisiejszy służby podatkowe są nam winne ponad 10 mln euro - poinformował. Dodał, że problem zaostrza się wraz z dewaluacją hrywny. Według Sołowowa, straty ukraińskich spółek sięgają już około 3 mln euro.

Biznesmen podkreślił przy tym, że Ukraina ze swoim perspektywicznym i chłonnym rynkiem jest nadal ciekawa dla Cersanitu i Barlinka, jednak decyzje o dalszych inwestycjach będą zależeć od rozwoju sytuacji ze zwrotem VAT.

- Nie prosimy o nic niezwykłego. Nadal wierzymy w Ukrainę, w postęp na Ukrainie. Kryzys jest na całym świecie, nie tylko na Ukrainie. Jednak do inwestowania na Ukrainie potrzebujemy istnienia oficjalnego bezpieczeństwa, a to oznacza, że jeśli płacimy podatki, to powinniśmy je otrzymywać - tłumaczył.

We wtorek prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko wziął udział w otwarciu drugiej części fabryki Cersanitu, która powstała w obwodzie żytomierskim w środkowej części kraju. Jak podkreślał komunikat prezydenckiej kancelarii, ukraińskie inwestycje Cersanitu plasują tę spółkę w gronie 100 największych inwestorów zagranicznych w tym kraju.

d70kneo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d70kneo