Trwa ładowanie...
d1b6dt8

Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny rozpoczął projekt wsparcia młodych informatyków

Młodzi ludzie z pomysłem na biznes w branży informatycznej oraz ci, którzy chcą rozwinąć swoje kompetencje w dziedzinie IT, mogą liczyć na wsparcie Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego. W środę ruszył nabór do wartego ponad 1 mln zł projektu, współfinansowanego ze środków UE.

Share
d1b6dt8

Wspierane będą również pomysły, które opierają się na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych i innowacjach. W projekcie, finansowanym z programu operacyjnego "Wiedza, Edukacja, Rozwój", mogą wziąć udział osoby do 29. roku życia, które nie pracują i nie uczą się w trybie stacjonarnym - co nie wyklucza np. uczestnictwa studentów studiów zaocznych.

"Ważne, by kandydaci legitymowali się wykształceniem minimum średnim technicznym lub rozpoczęli naukę na kierunkach informatycznych, technicznych, telekomunikacyjnych, automatyce, robotyce lub pokrewnych, ponieważ takie osoby mają solidne podstawy i predyspozycje do pracy i osiągnięcia sukcesu w tych przyszłościowych branżach" - powiedziała szefowa projektu "Wyspecjalizowani na starcie" Agnieszka Glińska.

W projekcie, do którego zakwalifikuje się 20 osób (w tym co najmniej 11 kobiet), zaplanowano dwie ścieżki działania. Pierwsza jest przeznaczona dla osób, które chciałyby pracować w szeroko rozumianej branży IT. Podwyższą one swoje kwalifikacje, dzięki udziałowi w specjalistycznych szkoleniach, np. z modelowania wirtualnego (program CATIA, NX CAD)
. Pomysłodawcy projektu wskazują, że już sam udział w szkoleniach jest dużą szansą na uzyskanie intratnej propozycji pracy; tego typu szkolenia są bardzo drogie i często poza zasięgiem osób, które dopiero rozpoczynają zawodową karierę.

"Po szkoleniach uczestnicy projektu będą mogli uzyskać doświadczenie dzięki sześciomiesięcznym płatnym stażom. Mamy już zapewnione miejsca stażowe w ciekawych firmach, m.in. w naszym parkowym przedsiębiorstwie, które zajmuje się projektowaniem dla Porsche, Mercedesa czy BMW. Osoby biorące udział w tej ścieżce nie tylko otrzymają wynagrodzenie za staż, ale będą miały możliwość uzyskania zatrudnienia po stażu" - dodała Glińska.

d1b6dt8

Druga ścieżka zaplanowana przez specjalistów Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego daje możliwość realizacji własnych pomysłów biznesowych, dzięki wsparciu finansowemu na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Każdy uczestnik będzie miał możliwość uzyskania 22,7 tys. zł na zakup środków niezbędnych do uruchomienia firmy. Dodatkowo nawet przez rok będzie mógł otrzymywać 1750 zł miesięcznie na pokrycie kosztów bieżących, czyli np. składki na ZUS, utrzymania biura, kosztów telekomunikacyjnych.

Unijne środki na realizację projektu (blisko 900 tys. zł z Europejskiego Funduszu Społecznego) pozyskała Agencja Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu - operator Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego, działającego na terenie dawnej kopalni węgla kamiennego. Termin składania zgłoszeń do projektu upływa 7 października tego roku. Szczegóły można znaleźć m.in. na stronie internetowej www.spnt.sosnowiec.pl.

d1b6dt8

Podziel się opinią

Share
d1b6dt8
d1b6dt8