Trwa ładowanie...
d3rr65d

SP przejmie od Nafty Polskiej akcje ZA Tarnów i Kędzierzyn - MSP

06.10. Warszawa (PAP) - Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział w środę dziennikarzom, że Skarb Państwa przejmie w lutym przyszłego roku należące do Nafty Polskiej akcje...

d3rr65d
d3rr65d

06.10. Warszawa (PAP) - Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział w środę dziennikarzom, że Skarb Państwa przejmie w lutym przyszłego roku należące do Nafty Polskiej akcje Zakładów Azotowych Tarnów i Kędzierzyn.

Nafta Polska ma ok. 49 proc. akcji Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach oraz 80 proc. akcji ZAK.

Nafta Polska, która prowadziła prywatyzację Zakładów Azotowych w Tarnowie i Kędzierzynie, nie przyjęła ofert zakupu spółek od niemieckiej grupy PCC. Oferty zostały odrzucone ze względu na niesatysfakcjonujące ceny, struktury transakcji i niezadowalające plany rozwoju ZAT i ZAK.

Na początku września Zakłady Azotowe Tarnów zdecydowały się objąć emisję 30 mln akcji Zakładów Azotowych Kędzierzyn. Zgodę na to wyraziło nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy ZAT.

d3rr65d

"ZAK i ZAT potrzebują trochę czasu na to, żeby dobrze przeprowadzić proces konsolidacyjny, żeby próbować wydobyć z tego połączenia synergie, które przyniosą korzyść obu firmom. To wymaga czasu. Przed nami ważny etap związany z likwidacją Nafty Polskiej. W lutym przyszłego roku będziemy przejmować jako Skarb Państwa akcje od Nafty zarówno z Kędzierzyna, jak i z Tarnowa. To stworzy nową strukturę w akcjonariacie obu spółek" - powiedział Leszkiewicz.

Ocenił, że proces konsolidacyjny obu spółek zostanie zakończony do końca tego roku.

"Od marca (przyszłego roku - PAP) można analizować, czy to już jest ten czas, by zacząć szukać inwestorów dla połączonych spółek" - wyjaśnił.

Zaznaczył, że "są inwestorzy, którzy interesują się tą połączoną grupą i to zainteresowanie wzrasta". (PAP)

dol/ je/ gma/

d3rr65d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rr65d