Trwa ładowanie...
dilsc1x

Spada liczba najemców sklepów, ale nie spożywczych

Liczba pustostanów po likwidowanych sklepach w Łodzi i Trójmieście już się podwoiła, a zamykanie placówek handlowych dopiero rusza, alarmuje Rzeczpospolita.
Share
Spada liczba najemców sklepów, ale nie spożywczych
Źródło: Jupiterimages
dilsc1x

Sytuacja w mniejszych miastach jest jeszcze gorsza, zamykanie sklepów przybiera na sile. Dane o liczbie pustostanów w I półroczu dopiero spływają. Z informacji zebranych przez Cushman & Wakefield wynika, że w porównaniu z IV kw. ub.r. w pierwszym półroczu wskaźnik powierzchni niewynajętej w Łodzi wzrósł z 0,2 do 0,42 proc., a w Trójmieście z 0,8 do 1,76 proc. W obu przypadkach podwoił się.

Według C&W otwieranie nowych placówek wstrzymały sklepy z domowymi akcesoriami i elektroniką oraz branża finansowa. Rozwijają się firmy spożywcze, restauracje i kawiarnie, i one mogą liczyć na znacznie większy wybór lokali.

Pustych sklepów będzie jeszcze więcej, bo firm przeżywających problemy przybywa. Monnari już zamknęło kilkadziesiąt sklepów, część także Galeria Centrum. Kłopoty mają też marki Reporter, Deep; salonów prasowych w galeriach handlowych chce się pozbyć Kolporter.

Handel-Net.pl

dilsc1x

Podziel się opinią

Share
dilsc1x
dilsc1x