Trwa ładowanie...
d3oobuf

Spodziewana neutralna reakcja rynku na wyniki BRE i Pekao (opinia)

...
Share
d3oobuf

04.08. Warszawa (PAP) - Rynek powinien zareagować neutralnie na wyniki BRE Banku i Pekao SA, były one bowiem zgodne z oczekiwaniami - oceniają analitycy.

"Zysk netto grupy Banku Pekao SA w drugim kwartale 2010 roku wzrósł do 619,1 mln zł z 613,2 mln zł rok wcześniej. Zysk banku okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 619 mln zł. Wynik odsetkowy banku w II kwartale wyniósł 1002 mln zł i był zgodny z oczekiwaniami analityków, którzy liczyli, że wyniesie on 1014 mln zł. Wynik z prowizji wyniósł 588,4 mln zł i był również zgodny z szacunkami rynku, który spodziewał się 590 mln zł.

BRE Bank podał w środę, potwierdzając informacje podane przez bank w poniedziałek, że jego zysk netto wyniósł w II kwartale 2010 r. 124,3 mln zł, a zysk brutto 171 mln zł. Konsensus dla zysku netto wynosił 121 mln zł, a dla zysku brutto 161 mln zł. Wynik odsetkowy BRE Banku w II kwartale 2010 roku wyniósł 436,3 mln zł, a wynik z prowizji 172,5 mln zł. Wynik odsetkowy i prowizyjny okazał się zgodny z oczekiwaniami rynkowymi".

d3oobuf

Tomasz Bursa, Ipopema:

Pekao

Wyniki banku Pekao SA były zgodne z oczekiwaniami na wszystkich poziomach. Strona przychodowa rozwija się powoli, co jest efektem niskich wolumenów zarówno w sektorze, jak i w samym banku. Wynik odsetkowy się poprawia, choć poprawa jest wolniejsza niż w innych bankach. Strona kosztowa przyniosła lekkie pozytywne zaskoczenie - koszty są o 14 mln zł niższe od konsensusu, czyli ok. 1,5 proc. Spadły też rok do roku, co jest pozytywne, bo w innych bankach te koszty już zaczynają rosnąć. Natomiast wydaje się, że to już jest poziom minimum. Koszty ryzyka są zgodne z oczekiwaniami.

Podsumowując, spodziewałbym się neutralnej reakcji rynku.

d3oobuf

BRE

"Zysk netto BRE Banku nie zaskoczył, również inne linie są zgodne z oczekiwaniami. Bank pokazał bardzo dobry wynik przychodowy, również dobry wynik odsetkowy, na co wpływ miała m.in. większa gotówka, jaką bank posiadał przez miesiąc z tytułu emisji akcji. Natomiast rezerwy są wyższe niż w I kw., co budzi lekko negatywne odczucia. Widać wyższe koszty, ale tego należało się spodziewać choćby ze względu na bonusy na wynagrodzenia oraz wyższe koszty administracyjne. Natomiast wydaje się, że w kolejnym kwartale te koszty powinny być niższe.

Tu również spodziewam się neutralnej reakcji rynku, przy czym pozostaje lekki niepokój o koszty rezerw.

W BRE jest zdecydowanie większy potencjał na poprawę wyników niż Pekao". (PAP)

morb/

d3oobuf

Podziel się opinią

Share
d3oobuf
d3oobuf