Trwa ładowanie...
d27hyod

Spokojna sesja w USA, indeksy przy historycznych szczytach

Wtorkowa sesja na giełdach w USA zakończyła się minimalnymi zmianami, a główne indeksy są tuż przy historycznych szczytach. Handel był niewielki, gdyż rynki obligacji były zamknięte z powodu Dnia Weterana.

Share
d27hyod

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,01 proc., do 17.614,90 pkt.

S&P 500 zyskał 0,07 proc. i wyniósł 2.039,68 pkt.

Nasdaq Comp. wzrósł o 0,19 proc. i wyniósł 4.660,56 pkt.

Handel na nowojorskich giełdach był mocno ograniczony, gdyż w Stanach Zjednoczonych obchodzony był Dzień Weterana.

d27hyod

"Rynek obligacji jest dzisiaj zamknięty, a jest on zazwyczaj jednym z motorów handlu. Gdy nie ma handlu obligacjami, wolumeny i zmienność na rynku akcji są dużo mniejsze" - zwrócił uwagę Art Hogan, główny strateg rynkowy z Wunderlich Securities.

W USA zanotowano wzrost wskaźnika optymizmu wśród drobnych przedsiębiorców. W październiku wskaźnik optymizmu zwyżkował do 96,1 pkt. z 95,3 pkt. w poprzednim miesiącu. Analitycy spodziewali się w październiku wzrostu indeksu do 96,0 pkt.

11 proc. drobnych przedsiębiorców ocenia, że obecnie jest dobry czas na rozwój firmy, a 10 proc. deklaruje chęć zatrudnienia nowych pracowników.

W centrum uwagi znajdowały się spółki paliwowe. Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadały przed danymi o zapasach paliw w USA. Brent w Londynie jest najtańsza od 4 lat.

d27hyod

Spadały akcje chińskiego giganta internetowego Alibaba Group, który na poprzedniej sesji zyskiwał w oczekiwaniu na "Dzień Singla" w Chinach, który stał się największym dniem zakupowym na świecie.

Serwis Alibaba zarejestrował do godz. 20 lokalnego czasu 224 mln zamówień, a sprzedaż online w tym serwisie osiągnęła 47,3 mld juanów, czyli 7,7 mld USD.

Tego dnia w 2013 r. sprzedaż online u Alibaby osiągnęła 5,7 mld USD, a firma wysłała ponad 150 mln paczek z zamówionymi towarami. W ciągu 24 godzin Alibaba zarejestrowała wówczas 171,4 mln zamówień.

Zyskiwały akcje D.R.Horton dzięki lepszym od oczekiwań wynikom kwartalnym.

d27hyod

Rosły też akcje Groupona, którego prognoza przychodów na 2015 rok przekroczyła oczekiwania analityków.

Do tej pory 449 spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500 pokazało swoje wyniki za trzeci kwartał. Z tej liczby 74,6 proc. miało zyski powyżej oczekiwań, a 59,3 proc. przebiło rynkowe oczekiwania pod względem wielkości przychodów.

W środę swoje wyniki kwartalne przedstawią m.in. Burberry, Macy's, Beazer Homes, SeaWorld, Cisco, JC Penney, NetApp, Pinnacle Foods, Telefonica, Iamgold i Flowers Foods, a w czwartek Wal-Mart, Nordstrom, Tyco, Viacom, SAB Miller, Kohl's, Manulife Financial oraz Applied Materials.

d27hyod

Podziel się opinią

Share
d27hyod
d27hyod