Trwa ładowanie...
d3xwmht
15-03-2017 15:53

Spółka Impela otrzymała decyzję UKS ws. 14,55 mln zł dodatkowego podatku

Warszawa, 15.03.2017 (ISBnews) - Hospital Service Company, spółka zależna Impela, otrzymała decyzję ws. podatku VAT za 2014 r., która określa dodatkowe zobowiązanie podatkowe w wysokości 14,55 mln zł, podał Impel. Spółka nie zgadza się z ustaleniami zawartymi w decyzji i planuje wniesienie odwołania. 

d3xwmht

"Kwota dodatkowego zobowiązania wynika z niewłaściwego, w ocenie UKS, zastosowania zwolnienia z podatku VAT, w zakresie usług pomocowych przy pacjencie świadczonych przez spółkę na rzecz podmiotów leczniczych. Decyzja nie jest ostateczna i nie podlega wykonaniu (kwota zaległości określona w decyzji nie jest wymagalna)" - czytamy w komunikacie.

W ocenie spółki, zwolnienie z VAT było stosowane w sposób prawidłowy, ponieważ usługi świadczone przez spółkę spełniają przesłanki ustawowe do zwolnienia z VAT, a w szczególności służą profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia. Ponadto, spółka potwierdzała zwolnienie z VAT świadczonych usług w drodze interpretacji indywidualnej prawa podatkowego i uważa, że przysługuje jej ochrona interpretacyjna, podano również.

Grupa Impel jest czołowym w Polsce dostawcą usług (m.in. utrzymania porządku i czystości, ochrony mienia, usług finansowych) dla instytucji i przedsiębiorstw.

(ISBnews)

d3xwmht
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xwmht