Trwa ładowanie...
dxbjjbu

Spółka Penty ma zgodę UOKiK na przejęcie grupy aptek

Warszawa, 17.09.2015 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na przejęcie przez BRL Center - Polska (spółkę z grupy Penta Investments) spółek Apteka pod Lwem, Apteka Marzeń, MX Holding, Farmako oraz Helios Farmacja, podał Urząd.

Share
dxbjjbu

"Urząd wydał zgody na dwie transakcje zgłoszone przez spółkę BRL Center - Polska, właściciela aptek Dr. Max. Pierwsza dotyczy przejęcia spółek Apteka pod Lwem oraz Apteka Marzeń, druga - MX Holding, Farmako oraz Helios Farmacja" - czytamy w komunikacie.

UOKiK ustalił, że udziały uczestników koncentracji pokrywają się w przypadku aptek MX Holding, Farmako oraz Helios Farmacja w siedmiu miejscach (w Łodzi, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu oraz po dwa w Poznaniu i Wrocławiu). BRL Center - Polska posiada również apteki na trzech rynkach, na których działają punkty należące do Apteki pod Lwem i Apteki Marzeń (dwóch na terenie Bydgoszczy oraz w Koszalinie)
.

"Łączne udziały uczestników koncentracji na tych rynkach wahają się od niecałych 10 do ponad 20%. Analiza UOKiK wykazała, że na żadnym z nich nie dojdzie do ograniczenia konkurencji. Przejmujący przedsiębiorca będzie musiał liczyć się z konkurencją innych podmiotów, a konsumenci nie zostaną pozbawieni możliwości wyboru apteki" - czytamy dalej.

dxbjjbu

BRL Center - Polska prowadzi sieć aptek pod nazwą Dr. Max. Wchodzi w skład grupy kapitałowej, na czele której stoi Penta Investments Group. W Polsce grupa ta sprawuje m.in. współkontrolę nad grupą Empik Media & Fashion oraz kontrolę nad spółką Fortuna Zakłady Bukmacherskie.

Apteka pod Lwem oraz Apteka Marzeń prowadzą apteki na terenie trzech województw (pomorskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego), natomiast MX Holding, Farmako oraz Helios Farmacja - pięciu (śląskiego, dolnośląskiego, łódzkiego, małopolskiego i wielkopolskiego).

(ISBnews)

dxbjjbu

Podziel się opinią

Share
dxbjjbu
dxbjjbu