Trwa ładowanie...
d2zovhl
d2zovhl

Spółka Robyga ma przedwstępną umowę nabycia działki w Warszawie za ok. 27 mln zł

Warszawa, 23.06.2015 (ISBnews) - Spółka zależna Robyga zawarła przedwstępną warunkową umowę nabycia nieruchomości o powierzchni ok. 3,5 ha w warszawskiej dzielnicy Bemowo za cenę netto ok. 27 mln zł, podał Robyg.
Share
d2zovhl

"Zawarcie umowy przenoszącej własność powyższej nieruchomości na kupującego nastąpi w terminie do dnia 20.02.2017 z możliwością przesunięcia tego terminu do 30 kwietnia 2017 roku" - czytamy w komunikacie.

Warunkiem realizacji umowy jest otrzymanie przez kupującego do 31 stycznia 2017 r. ostatecznej decyzji ministra właściwego do spraw wewnętrznych zezwalającej na nabycie tej nieruchomości albo decyzji, że zgoda taka nie jest wymagana, nabycie do 15 sierpnia 2015 r przez kupującego nieruchomości na Bemowie, dla której przedwstępną umowę podpisano na początku czerwca, a także dokonanie podziału nieruchomości w ten sposób, aby powstała wyodrębniona działka będąca przedmiotem sprzedaży.

"Cała cena netto sprzedaży nieruchomości wynosi około 27 mln zł. Kupujący zapłacił kwotę 8 mln zł tytułem zadatku na poczet ceny sprzedaży" - podano także.

d2zovhl

Na początku czerwca spółka zależna w 100% od Robyg zawarła przedwstępną warunkową umowę nabycia nieruchomości o powierzchni około 2,2 ha położonej także w dzielnicy Bemowo za 19,98 mln zł.

Robyg podał dziś, że szacuje, iż obie nieruchomości w dzielnicy Bemowo dają razem możliwość wybudowania ok. 1 200 mieszkań.

Robyg to deweloper realizujący inwestycje deweloperskie w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku.

(ISBnews)

d2zovhl

Podziel się opinią

Share
d2zovhl
d2zovhl