Trwa ładowanie...
d13a8ae

Spółka Tauron Ekoenergia wybuduje farmę wiatrową w Marszewie

Kosztem 632 mln zł netto należąca do grupy energetycznej Tauron spółka Tauron Ekoenergia wybuduje farmę wiatrową o mocy 82 megawatów w miejscowości Marszewo w gminie Postomino (Zachodniopomorskie). W czwartek podpisano umowę z wykonawcą inwestycji.

Share
d13a8ae

Jak podał w czwartek Tauron, farmę wybuduje konsorcjum złożone z podmiotów: Iberdrola Engineering and Construction Poland (lider konsorcjum) oraz Iberdrola Ingenieria Y Construccion (partner). Inżynierem kontraktu jest Tractebel Engineering.

Umowa dotyczy budowy farmy wraz z dostawą i instalacją elektrowni wiatrowych. Czas realizacji zamówienia szacowany jest na 20 miesięcy.

Farma Marszewo będzie trzecim parkiem wiatrowym w strukturach grupy Tauron. We wrześniu zeszłego roku spółka Tauron Ekoenergia kupiła farmę wiatrową Lipniki o mocy 30,75 megawata, zlokalizowaną w południowo-zachodniej części woj. opolskiego, na terenie gminy Kamiennik (powiat nyski).

Wraz z finalizacją (w grudniu ubiegłego roku) przejęcia od szwedzkiego Vattenfalla aktywów Górnośląskiego Zakładu Elektroenergetycznego, grupa Tauron stała się również właścicielem farmy wiatrowej w Zagórzu koło Wolina, o mocy 30 megawatów.

Według wcześniejszych informacji, docelowo, w 2020 roku, odnawialne źródła energii mają stanowić nawet 30 proc. w strukturze wytwarzania energii w grupie Tauron. W sumie OZE ma dać grupie ok. 800 megawatów energii do 2020 r. Chodzi m.in. o energetykę wiatrową i biogazownie, a także współspalanie biomasy.

d13a8ae

Podziel się opinią

Share
d13a8ae
d13a8ae