Trwa ładowanie...
d4c35lu

Spółka zależna Vedii planuje debiut na NewConnect w połowie 2012 roku

20.01. Warszawa (PAP) - New Dragon Electronic Ltd., spółka zależna Vedii, zajmująca się produkcją sprzętu elektronicznego w Chinach planuje debiut na rynku NewConnect w połowie...

Share
d4c35lu

20.01. Warszawa (PAP) - New Dragon Electronic Ltd., spółka zależna Vedii, zajmująca się produkcją sprzętu elektronicznego w Chinach planuje debiut na rynku NewConnect w połowie roku - podała Vedia w piątkowym komunikacie. Wiceprezes spółki, Dariusz Kwiatkowski dodał w rozmowie z PAP, że New Dragon Electronic Ltd chce przeprowadzić przed debiutem ofertę prywatną bez emisji nowych akcji, w której planuje sprzedać 10-15 proc. udziałów w spółce. Środki pozyskane z oferty spółka zainwestuje w drugą fabrykę w Chinach.

"Debiut będzie poprzedzała oferta prywatna, bez nowej emisji akcji. Chcemy sprzedać pakiet 10-15 proc. akcji spółki, przy czym akcje sprzedawał będzie nasz partner chiński, chociaż my również możemy zbyć jakiś niewielki pakiet. Za środki pozyskane z emisji chcemy powtórzyć ten model, który już znamy, czyli kupno istniejącej fabryki z klientami. Prowadzimy już obecnie rozmowy w tej sprawie z chińskimi podmiotami" - powiedział Kwiatkowski.

Przez następne 2 lata chcemy budować skalę działalności. W tym roku chcemy wyprodukować 600 tys. sztuk sprzętu, a w przyszłym - 1 mln sztuk" - dodał.

W piątkowym komunikacie prasowym Vedia podała, że debiut New Dragon Electronic jest planowany w I połowie roku.

d4c35lu

New Dragon Electronic Ltd. jest właścicielem fabryki sprzętu elektronicznego w Chinach, w której Vedia produkuje obecnie około 70.000 sztuk sprzętu elektroniki użytkowej miesięcznie, w tym tabletów, e-czytników oraz odtwarzaczy audio-video. Zakład zatrudnia ponad 150 osób.

Jak podano w komunikacie, spółka prowadzi obecnie modernizację linii produkcyjnych, która w II kwartale br. pozwoli na kilkukrotne zwiększenie skali produkcji fabryki.

Vedia posiada około 60 proc. udziałów w New Dragon Electronic Ltd, reszta udziałów należy do podmiotu chińskiego.

W styczniu br. Vedia podwyższyła prognozę wyników za zeszły rok do 40 mln złotych. W 2010 roku przychody spółki osiągnęły 6 mln zł.

Obecnie 93 proc. produkcji Vedii jest sprzedawane na rynkach zagranicznych. Spółka sprzedaje swoje produkty, ale pod marką własną dystrybutorów, do kilku krajów na świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Wielkiej Brytanii i Australii. (PAP)

kuc/ osz/

d4c35lu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c35lu
d4c35lu