Trwa ładowanie...

Spór o Tigera. Jest kolejny wyrok

FoodCare zapłaci wysokie odszkodowanie na rzecz Dariusza Tigera Michalczewskiego. Sąd Okręgowy w Krakowie właśnie wydał wyrok.

Share
Spór o Tigera. Jest kolejny wyrok
Źródło: PAP, fot: PAP/Stach Leszczyński
d2zx3y2

FoodCare zapłaci wysokie odszkodowanie na rzecz Dariusza Tigera Michalczewskiego. Sąd Okręgowy w Krakowie 12 października br., po trzech latach trwania procesu wydał wyrok, w którym zobowiązał spółkę do zapłaty bokserowi 2,5 mln zł za bezprawne korzystanie z oznaczenia „Tiger” po rozwiązaniu umowy licencyjnej.

- Cieszę się, bo to następny korzystny dla mnie wyrok sądowy - mówi Dariusz Tiger Michalczewski. - Sąd zobowiązał FoodCare do zapłaty kolejnego wysokiego odszkodowania na moją rzecz. Co do wysokości odszkodowania - będę rozważał odwołanie od tego wyroku.

Cała sprawa miała swój początek w 2010 roku, kiedy FoodCare odmówiła zapłaty należnego Fundacji Michalczewskiego, pomimo utrzymania sprzedaży napojów z oznaczeniem "Tiger" oraz wiążącej obie strony umowy.

d2zx3y2

Fundacja "Równe Szanse" rozwiązała umowę z FoodCare w trybie natychmiastowym. Skutkiem tego było wygaśnięcie wszystkich uprawnień tej spółki do korzystania z oznaczenia "Tiger" oraz dóbr osobistych i majątkowych Michalczewskiego. Wyłączną licencję do używania oznaczenia "Tiger" uzyskała firma Maspex.

Mimo rozwiązania umowy i prawomocnych zakazów sądowych, spółka FoodCare nadal produkowała, sprzedawała i reklamowała napoje energetyczne "Tiger". Jak uzasadnia Sąd, doszło do naruszenia dóbr osobistych Dariusza Tigera Michalczewskiego.

Po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem wyroku FoodCare zapowiada, że z dużym prawdopodobieństwem skorzysta z prawa do apelacji - donosi ISB. Według oceny zespołu prawnego tej spółki, jej wszelkie działania, które miały miejsce po rozwiązaniu w październiku 2010 r. umowy promocyjnej przez Dariusza Michalczewskiego, były zgodne z prawem.

To nie pierwszy wyrok Sądu, który nakazywał spółce FoodCare zapłatę sporych pieniędzy Michalczewskiemu i jego Fundacji. 12 listopada 2014 roku Sąd Apelacyjny w Krakowie wydał ostateczny wyrok, w którym zobowiązał spółkę do zapłaty na rzecz „Równych Szans” ponad 15 mln. zł z tytułu m.in. zaległego wynagrodzenia z umowy promocyjnej wraz z odsetkami i kosztami.

Dodatkowo Sąd w Gdańsku nałożył na FoodCare obowiązek udzielenia informacji, które są niezbędne do dochodzenia odszkodowania - niestety do dziś nie został w pełni wykonany.

d2zx3y2

Podziel się opinią

Share
d2zx3y2
d2zx3y2