Spotkanie premiera i prezes UOKiK najwcześniej w przyszłym tygodniu

09.12. Warszawa (PAP) - Do spotkania premiera Donalda Tuska i prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzaty Krasnodębskiej-Tomkiel dojdzie najprawdopodobniej dopiero w...

09.12. Warszawa (PAP) - Do spotkania premiera Donalda Tuska i prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzaty Krasnodębskiej-Tomkiel dojdzie najprawdopodobniej dopiero w przyszłym tygodniu - poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka UOKiK Małgorzata Cieloch.

Premier zapowiedział we wtorek, że chce pod koniec tygodnia spotkać się z prezes UOKiK, by przedstawić jej swoje argumenty za przejęciem Energi przez PGE. Szef rządu zapowiedział, że chce, by prezes UOKiK wysłuchała jego argumentacji dotyczącej strategii bezpieczeństwa energetycznego na "długie lata".

Rzeczniczka UOKiK potwierdziła, że Urząd jest w kontakcie z Kancelarią Premiera i trwają ustalenia w tej sprawie.

"Jesteśmy otwarci na rozmowy i jak już deklarowaliśmy wcześniej, nie ma żadnych przeszkód, by do spotkania doszło" - zapewniła rzeczniczka. Dodała jednak, że nie stanie się to w tym tygodniu, ponieważ prezes UOKiK jest chora.

"Dlatego do sprawy wrócimy najprawdopodobniej dopiero w przyszłym tygodniu"- powiedziała.

PGE złożyła 20 października wniosek do UOKiK o wyrażenie zgody na zakup od ministra skarbu akcji spółki Energa, stanowiących 84,19 proc. jej kapitału zakładowego. Urząd ma na wydanie decyzji 60 dni od dnia wpłynięcia wniosku.

PGE to największa w Polsce firma elektroenergetyczna i jedna z największych w Europie Środkowej i Wschodniej pod względem ilości wytwarzanej energii elektrycznej i wielkości zainstalowanych mocy wytwórczych. W jej skład wchodzą m.in. dwie kopalnie węgla brunatnego i ponad 40 elektrowni i elektrociepłowni.

Gdańska Energa jest jedną z czterech krajowych grup energetycznych. Posiada m.in. elektrownię konwencjonalną Ostrołęka oraz 45 elektrowni wodnych. Jest liderem w produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Energa dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, ma około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. (PAP)

her/ drag/ gma/ jtt/

Źródło artykułu:PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)