Trwa ładowanie...
d5o414q

Sprzedaż Druteksu wzrosła o 19% r/r do ok. 620 mln zł w 2015 r., eksport o 26%

Warszawa, 15.03.2016 (ISBnews) - Drutex zwiększył przychody o 19% r/r do rekordowych ponad 620 mln zł w 2015 r., podała spółka. Eksport  firmy wzrósł o 26% r/r i osiągnął 70-procentowy udział w całkowitych przychodach.

Share
d5o414q

"Świetne wyniki za rok 2015 są przede wszystkim efektem popularności nowoczesnych systemów okienno-drzwiowych z PVC, które stanowią ok. 90% całkowitej sprzedaży firmy, jak również wdrożonych inwestycji w zakresie technologii, rozwoju portfolio produktowego oraz potencjału produkcyjnego. Uruchomienie pierwszego etapu Europejskiego Centrum Stolarki, czyli hali produkcyjnej o powierzchni 30 000 m2, pozwoliło firmie na zwiększenie możliwości produkcyjnych i wprowadzenie nowych rozwiązań produkcyjnych, w tym własnej hartowni szkła. [...] Duży wpływ na świetną dynamikę wzrostu miała sprzedaż eksportowa, której udział w ogólnej sprzedaży wynosi już 70%" - czytamy w komunikacie.

W zeszłym roku firma zanotowała 26% wzrostu wielkości sprzedaży zagranicznej w porównaniu do roku 2014. Do najważniejszych rynków eksportowych Druteksu należą niezmiennie Niemcy, Włochy, Francja oraz USA. Na tych rynkach firma osiągnęła największą dynamikę sprzedaży. Bardzo duży wzrost Drutex zanotował również w Belgii oraz Wielkiej Brytanii, podano również.
"Drutex od lat rozwija się w tempie dwucyfrowym. [...] Rekordowa, 19-proc. dynamika wzrostu za rok ubiegły potwierdza słuszność naszej strategii działania i zachęca nas do kolejnych inwestycji. Lada moment uruchomimy kolejną halę produkcyjną o powierzchni ponad 25 000 m2, dzięki czemu zyskamy kolejny zastrzyk dodatkowych mocy produkcyjnych. Powiększamy i unowocześniamy park maszynowy, zwiększamy flotę transportową. Szykujemy się do budowy kolejnej hali produkcyjnej i premiery kolejnych produktów, w tym własnych systemów rolet zewnętrznych" - powiedział prezes Leszek Gierszewski, cytowany w komunikacie.

Drugi etap Europejskiego Centrum Stolarki, którego budowa rozpoczęta została w 2015 roku zostanie uruchomiony z początkiem kwietnia br. Firma jest na etapie wyposażania hali produkcyjnej w maszyny i urządzenia do produkcji stolarki okienno-drzwiowej, czytamy także.

Drutex jest europejskim liderem pod względem produkcji okien pionowych. Spółka rozpoczęła działalność w 1985 roku i obecnie sprzedaje swoje produkty w większości krajów europejskich, USA, Meksyku, Australii i na Bliskim Wschodzie.

(ISBnews)

d5o414q

Podziel się opinią

Share
d5o414q
d5o414q