Trwa ładowanie...
d2vqrd6

Sprzedaż pakietów Polkomtela przez PGE i PKN możliwa jest jeszcze w 2009 r. (aktl.)

...

d2vqrd6
d2vqrd6

(Dochodzi wypowiedź prezesa PKN Orlen)

8.9.Tarnów (PAP) - Zarówno Polska Grupa Energetyczna jak i PKN Orlen oceniają, że sprzedaż ich pakietów akcji operatora sieci telefonii komórkowej Polkomtel inwestorowi branżowemu lub finansowemu jest możliwa jeszcze w 2009 roku. Alternatywą jest też sprzedaż tych akcji poprzez giełdę.

PGE ma obecnie 21,85 proc. akcji Polkomtela, zaś PKN Orlen dysponuje pakietem 24,4 proc.

"Jest możliwe, że do sprzedaży naszego pakietu dojdzie w tym roku pod warunkiem, że będą zainteresowani. Z pewnością nie byłoby to łatwe technicznie, bo zostały jeszcze trzy miesiące, ale jeśli byłaby wola obu stron to jest to możliwe" - powiedział dziennikarzom prezes PGE, Tomasz Zadroga.

d2vqrd6

Powtórzył, że obecnie jest dobry moment na sprzedaż tego pakietu i że decyzja jest zgodna ze strategią grupy, która zakłada koncentrację na biznesie energetycznym i sprzedaż aktywów niezwiązanych z podstawową działalnością.

Dodał, że pakiet może zostać sprzedany inwestorowi branżowemu lub finansowemu, ale jedną z opcji jest wyjście poprzez giełdę.

Również prezes PKN Orlen Jacek Krawiec powiedział, że PKN może sprzedać do końca 2009 roku posiadany pakiet akcji Polkomtela inwestorowi. Powtórzył też zapowiedzi z lipca, że możliwa jest sprzedaż tego pakietu poprzez giełdę, ale nie chciał wypowiadać się co do terminu.

"Możliwa jest sprzedaż Polkomtela inwestorowi do końca roku" - powiedział dziennikarzom Krawiec.

d2vqrd6

Na początku września PGE informowała, że podjęła decyzję o rozpoczęciu przygotowań do sprzedaży akcji Polkomtela oraz, że w najbliższym czasie ogłosi przetarg na wybór doradcy w tym procesie.

Poza PGE i PKN Orlen akcje Polkomtela mają też KGHM (24,39 proc.), Węglokoks (4,98 proc.) i Vodafone (24,39 proc.).

Wcześniej PKN Orlen informował, że może sprzedać swój pakiet 24,4 proc. akcji Polkomtela wraz z partnerem i wskazał potencjalnie na PGE. Doradcą przy sprzedaży pakietu przez PKN jest bank inwestycyjny Nomura, a PKN spodziewa się w październiku lub listopadzie pierwszych ofert kupna swojego pakietu.

KGHM informował zaś, że nie jest obecnie zdeterminowany, aby sprzedać posiadany pakiet Polkomtela.(PAP)

pif/ pel/ bas/ dan/

d2vqrd6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vqrd6