Trwa ładowanie...
d3zyzs2
budżet
15-04-2009 11:02

Środki z MFW mogą zostać niewykorzystane - Kotecki z MF

15.4. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Finansów sądzi, że środki z
linii kredytowej MFW mogą pozostać niewykorzystane - powiedział na
seminarium wiceminister finansów, Ludwik...

d3zyzs2
d3zyzs2

15.4. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Finansów sądzi, że środki z linii kredytowej MFW mogą pozostać niewykorzystane - powiedział na seminarium wiceminister finansów, Ludwik Kotecki.

"To są pieniądze, które pojawią się w naszych rezerwach walutowych. Są do wykorzystania, gdyby była potrzeba. Uważamy, że takiej potrzeby nie będzie, sądzę, że w ogóle z nich nie skorzystamy. Jest to prestiżowe ubezpieczenie na czas kryzysu" - powiedział.

"Dostajemy znak jakości. To nie może być przeznaczone na finansowanie deficytu, a ma chronić przed atakiem spekulacyjnym. Daje nam to powody, aby pozytywnie myśleć o złotym. Linia z MFW powinna ustabilizować kurs złotego. Gdy spełnimy ten warunek powrócimy do dyskusji o ERM2" - dodał.

We wtorek minister finansów Jacek Rostowski poinformował, że rząd będzie wnioskował do MFW o przystąpienie do elastycznej linii kredytowej (FCL) co pozwoli na zwiększenie rezerw NBP i ustabilizuje złotego.

MFW podał w komunikacie, że Polska jest zainteresowana kwotą 20,5 mld USD rocznych środków linii kredytowej na nieprzewidziane wypadki. (PAP)

jba/ map/ ana/

d3zyzs2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zyzs2