Trwa ładowanie...
dt6xoqy

Stanisław Jedliński

Najnowsze informacje
4.0
(4 głosy)
Oceń:

Stanisław Jedliński jest przedsiębiorcą i właścicielem jednej z największych na rynku europejskim firmy farmaceutycznej Olimp Laboratories, która produkuje suplementy diety i preparaty dla sportowców. Dzięki osiągnięciom przedsiębiorstwa Jedliński dołączył do grona najbogatszych ludzi w Polsce.

Życiorys

Stanisław Jedliński urodził się w 1947 roku. W 1990 roku założył firmę farmaceutyczną, która stała się biznesem rodzinnym. Początkowo działała pod nazwą Sportatut i stworzyła pierwszą serię produktów Olimp.

Przedsiębiorstwo rozpoczynało działalność od produkcji i dystrybucji preparatów dietetycznych, stopniowo wdrażało też nowe technologie i standardy jakości. W 2001 roku firma Jedlińskiego stała się spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, a w 2004 roku przyjęła nazwę Olimp Laboratories. W kolejnych latach następował jej dalszy rozwój – działalność rozszerzyła się również na rynek zagraniczny, powstał oddział w Niemczech, a laboratorium w miejscowości Nagawczyna uległo modernizacji.

W 2005 roku powstała spółka Nutrifarm, która zajęła się dystrybucją produktów Olimp Labs. Stanisław Jedliński został prezesem zarządu, natomiast stanowiska wiceprezesów zajęli członkowie jego rodziny, Rafał i Marcin Jedlińscy, którzy są też w posiadaniu udziałów Olimp Laboratories.

W 2013 roku firma Olimp Laboratories otrzymała zezwolenie na wytwarzanie produktów leczniczych, a w 2015 roku otworzyła nowoczesne laboratorium w miejscowości Pustynia pod Dębicą. Ten ośrodek badawczo-rozwojowy wykorzystuje innowacyjne technologie i stanowi jedyny w swoim rodzaju, wyróżniający się w Europie obiekt poświęcony badaniom nad suplementami i preparatami medycznymi. W ciągu ostatniej dekady spółka Stanisława Jedlińskiego zainwestowała ponad 300 mln zł w rozwijanie nowych technologii.

W 2017 roku spod siedziby Olimp Laboratories w Nagawczynie wystartowali kolarze biorący udział w 74. Tour de Pologne. Spółka wspiera sportowców, w 2017 roku została sponsorem Roberta Kubicy.

Majątek

Majątek o wartości 909 mln zł Stanisław Jedliński zgromadził dzięki działającej ponad 25 lat firmie farmaceutycznej Olimp Laboratories, która działa na kilkudziesięciu rynkach międzynarodowych, w tym szwajcarskim, niemieckim, francuskim i skandynawskim. Duży sukces przyniosły przedsiębiorstwu suplementy dla sportowców, a także produkty dietetyczne i lecznicze – w ofercie Olimp Laboratories znajduje się ponad 600 artykułów.

Życie prywatne

Stanisław Jedliński prowadzi swoją działalność gospodarczą na terenie gminy Dębica, a dodatkowo wspiera jej mieszkańców – udziela pomocy organizacjom pozarządowym i ośrodkom wychowawczym. Jedliński należy do zarządu stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu, a także do polskiego zespołu wyścigowego OLIMP Racing.

Miejsce w rankingu najbogatszych Polaków

Stanisław Jedliński zadebiutował w rankingu 100 najbogatszych Polaków magazynu Forbes w 2016 roku na 41, miejscu z majątkiem o wartości 679 mln zł. Już rok później zwiększył tę kwotę do 909 mln zł i zajął 39. pozycję.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt6xoqy
dt6xoqy
dt6xoqy