Start-uping czyli zasmakuj w Łomży

Łomża – miasto w północno-wschodniej Polsce położone nad rzeką Narew w jej środkowym biegu. Dzięki ciekawej lokalizacji oraz licznym zabytkom stanowi atrakcyjny punkt na turystycznej mapie Polski. Łomża to prężnie rozwijający się ośrodek akademicki, gdzie funkcjonują cztery uczelnie wyższe.

Start-uping czyli zasmakuj w Łomży

19.12.2016 | aktual.: 02.01.2017 16:25

Łomża – miasto w północno-wschodniej Polsce położone nad rzeką Narew w jej środkowym biegu. Dzięki ciekawej lokalizacji oraz licznym zabytkom stanowi atrakcyjny punkt na turystycznej mapie Polski. Łomża to prężnie rozwijający się ośrodek akademicki, gdzie funkcjonują cztery uczelnie wyższe. Na jego terenie zlokalizowana jest Podstrefa Łomża Specjalnej Suwalskiej Strefy Ekonomicznej. W samym centrum miasta ulokowany został jeden z najmłodszych technoparków w Polsce - Park Przemysłowy Łomża.

Współczesna Łomża to miasto rozwijające się, otwarte na potrzeby przedsiębiorców i wspierające inicjatywy biznesowe. To miasto sprawnie zarządzane, w którym inwestorzy mogą liczyć na wsparcie, otwartość i przychylność władz - mówi Andrzej Kiełczewski - Prezes Zarządu Parku Przemysłowego Łomża, nowoczesnej Instytucji Otoczenia Biznesu kreującej atrakcyjne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości dla ludzi z ciekawym, innowacyjnym pomysłem na firmę.

Obraz

Atrakcyjna oferta Parku umożliwia prowadzenie działalności gospodarczej w mieście o dużym potencjale gospodarczym, w którym wszystkie uczelnie wyższe posiadają bogatą ofertę studiów magisterskich, inżynierskich, podyplomowych w zakresie nauk ekonomicznych, informatyki, przedsiębiorczości oraz języków obcych. Tym samym każdy klient ma zagwarantowany dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry naukowej. Jednym z celów prowadzonych działań jest promowanie postaw przedsiębiorczości i dobrych praktyk z zakresu przedsiębiorczości wśród uczniów i studentów – twierdzi Andrzej Kiełczewski. Budowanie takich postaw od najmłodszych lat zachęci młodych ludzi do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Posiadamy na pokładzie zespół ekspertów z różnych dziedzin związanych z działalnością gospodarczą. Są to między innymi księgowi, prawnicy, specjaliści od marketingu, a także eksperci branżowi. Lokatorzy inkubatora mogą korzystać z ich doradztwa, a także
uczestniczyć w szkoleniach i konferencjach. Atutem lokalizacji w parku jest bezpośrednie sąsiedztwo wielu innowacyjnych, ambitnych firm. Wiele z nich współpracuje ze sobą, świadczy sobie wzajemnie usługi optymalizując koszty.

Park Przemysłowy Łomża, wspólnie z sześcioma technoparkami województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, realizuje pionierski projekt pod nazwą: Platforma startowa dla nowych pomysłów "Hub of Talents". Celem tego projektu jest przygotowanie młodych start-upów do prowadzenia firmy. Odbywa się to poprzez realizację kluczowych etapów inkubacji ich biznesów. „Hub of Talents” cieszy się dużą popularnością. Do projektu zgłosiło się 636 pomysłodawców, 60 z nich otrzymało szansę współpracy z ekspertami – specjalistami w danej dziedzinie, a także innymi instytucjami otoczenia biznesu. Każdy projekt będzie się rozwijać pod skrzydłami opiekuna, który odpowiedzialny jest za przygotowanie indywidualnego programu inkubacji. W Parku Przemysłowym Łomża realizowanych jest pięć innowacyjnych projektów biznesowych: Garden Box – produkt umożliwiający zakładanie ogrodów w oparciu o gotowe moduły, mobilna aplikacja żywnościowa dla alergików, zintegrowany
system poprawiający bezpieczeństwo na drodze, hybrydowy silnik zaburtowego do turystycznych jachtów żaglowych i statyw chłodzący do próbówek. Jak twierdzi autor ostatniego pomysłu, Paweł Szewczuk – Pomysły powstają z pasji i tego co się lubi robić. Program "Hub of Talents" wybrałem ze względu na jego innowacyjny charakter. Jest to obecnie jedyny program w Polsce, który zapewnia pełne wsparcie księgowe, prawne oraz finansowe. Daje możliwość realizacji pomysłu od fazy koncepcyjnej aż do pełnej komercjalizacji. Jego efektem będzie powstanie firmy innowacyjnej w skali świata.

Obraz

Młodzi ludzie uczestnicząc w procesie inkubacji zostaną przygotowani do nowoczesnego zarządzania organizacją. Jednym z celów tego projektu jest budowa ekosystemu start-upowego, który w naszej platformie liczy ponad 50 uczestników_ - _dodaje Andrzej Kiełczewski. Wisienką na torcie jest otrzymanie wsparcia finansowego dla start-upu w wysokości do 800 tys. zł. Wysokość wsparcia wynika z przygotowanego wcześniej planu indywidualnego dla każdego startupu. Dzięki temu projektowi młodzi wykształceni ludzie spełniają swoje marzenia i mają szansę osiągnąć sukces rynkowy. Park Przemysłowy Łomża stwarza optymalne warunki dla komercjalizacji idei i pomysłów poprzez generowanie innowacji i transfer technologii dla przedsiębiorstw. Stworzenie trwałej platformy przedsiębiorczości, w ramach której zbudowana zostanie platforma innowacyjnych usług, pozwoli na rozwój Parku Przemysłowego Łomża oraz realizację nowych wyzwań

**

**

Artykuł sponsorowany

Źródło artykułu:Artykuł sponsorowany
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)