Trwa ładowanie...
d41fbxf

Stem Cells Spin może zadebiutować na NewConnect w czerwcu 2011 r.

19.11. Warszawa (PAP) - Bio-Med Investors, która jest akcjonariuszem Stem Cells Spin, ocenia, że spółka ta może zadebiutować na rynku NewConnect w czerwcu 2011 roku - podała...

d41fbxf
d41fbxf

19.11. Warszawa (PAP) - Bio-Med Investors, która jest akcjonariuszem Stem Cells Spin, ocenia, że spółka ta może zadebiutować na rynku NewConnect w czerwcu 2011 roku - podała Bio-Med Investors w komunikacie prasowym.

Bio-Med, spółka zależna notowanego na NewConnect funduszu Bio-Med Investors inwestującego w firmy o profilu bio-medycznym, nabyła 30 uprzywilejowanych udziałów w Stem Cells Spin. Tym samym Bio-Med Investors ma 462 udziały, które stanowią 37,5 proc. kapitału SCS.

"Nabycie większej ilości udziałów w spółce Stem Cells Spin, to działanie zgodne z przyjętą przez nas strategią inwestowania oraz rozwoju firmy. SCS posiada potencjał w postaci unikalnego na polską skalę know-how hodowli i wykorzystania komórek macierzystych MIC-1. Jednakże, aby mogli się dalej tak prężnie rozwijać potrzebują kapitału. Ponieważ spółka spełnia przyjęte przez nas wysokie kryteria inwestycji, to zdecydowaliśmy się nabyć dodatkową ilość udziałów, które jednocześnie dają nam 24,21 procent głosów na walnych zgromadzeniach i tym samym możliwość decydowania o jej rozwoju" - powiedział cytowany w komunikacie Andrzej Trznadel, prezes Bio-Med Investors.

"Obecnie Stem Cells Spin znajduje się w trakcie procesu przekształcenia w spółkę akcyjną. Kolejnym krokiem będzie prywatna emisja akcji. Środki z niej będą przeznaczone na zwiększenie mocy produkcyjnych. Upublicznienie SCS w drodze debiutu na rynku NewConnect planowane jest na czerwiec 2011 roku" - dodał.

d41fbxf

Stem Cells Spin działa w dziedzinie nowoczesnych biotechnologii medycznych, skupiając się na rozwoju wynalazków opartych na hodowli komórek macierzystych MIC-1 pozyskanych z rosnącego poroża jeleni. SCS jest również właścicielem spółki Bio-Inventions, notowanego na NewConnect dystrybutora wytworzonych surowców.

Sam fundusz Bio-Med Investors rozważa zaś przeprowadzenie emisji akcji serii H do 88.478.725 akcji z prawem poboru po cenie emisyjnej 0,10 zł za sztukę, a pieniądze przeznaczy na planowane projekty inwestycje. Pięć starych akcji będzie uprawniało do objęcia czterech nowych.

"W najbliższych planach mamy kilka dużych projektów inwestycyjnych, na których chcielibyśmy skupić nasze wysiłki oraz posiadane środki. Obecni akcjonariusze Bio-Med Investors, którzy łącznie posiadają 75 proc. kapitału naszej spółki, już zadeklarowali chęć dokapitalizowania tych projektów na kwotę do 9 mln złotych. Stąd pomysł nowej emisji akcji z zachowaniem prawa poboru. Pozyskane w ten sposób środki przeznaczymy zarówno na te obecnie przygotowywane projekty, jak i na nowe inwestycje w pierwszej połowie 2011 roku. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie zostanie zwołane prawdopodobnie pod koniec grudnia br." - powiedział Trznadel.(PAP)

bas/ asa/

d41fbxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41fbxf