Trwa ładowanie...
d3m0vt8
stocznie
12-11-2009 11:10

Stoczniowcy otrzymają pomoc z UE

Solidarność Pomorza Zachodniego proponuje, aby rząd wykorzystał na pomoc dla stoczniowców pieniądze tzw. Funduszu Globalizacyjnego Unii Europejskiej. Są to fundusze, z których przy zwolnieniu ponad pół tysiąca pracowników można wypłacać świadczenia socjalne przez dwa lata. Z taką propozycją Solidarność zwróciła się do premiera Donalda Tuska.

d3m0vt8
d3m0vt8

Solidarność Pomorza Zachodniego proponuje, aby rząd wykorzystał na pomoc dla stoczniowców pieniądze tzw. Funduszu Globalizacyjnego Unii Europejskiej.

Są to fundusze, z których przy zwolnieniu ponad pół tysiąca pracowników można wypłacać świadczenia socjalne przez dwa lata. Z taką propozycją Solidarność zwróciła się do premiera Donalda Tuska.

Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ Solidarność Pomorza Zachodniego Mieczysław Jurek uważa, że pieniądze te mogą wspomóc też kooperantów stoczni, m.in. Zakłady Cegielskiego w Poznaniu i innych poddostawców. Rząd musi się jednak najpierw zwrócić o te pieniądze do Komisji Europejskiej.

Mieczysław Jurek zwrócił uwagę, że w ubiegłym roku Fundusz Globalizacyjny Unii Europejskiej został w Polsce wykorzystywany tylko w trzech procentach.

W tym miesiącu ostatnia grupa byłych pracowników stoczni szczecińskiej Nowa otrzyma świadczenia socjalne. W grudniu osoby, które straciły pracę w stoczni będą bez środków na utrzymanie.

Przewodniczący Solidarności Mieczysław Jurek poinformował, że Solidarność sfinansuje zakup znaczków pocztowych tak, aby rząd mógł wystąpić o pomoc z tzw. Funduszu Globalizacyjnego dla stoczniowców.

d3m0vt8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m0vt8