Trwa ładowanie...
d8lxaho

Stopy procentowe bez zmian w 2012 r. - BofA/ML (opinia)

20.01. Warszawa (PAP) - Ekonomiści Bank of America/Merrill Lynch podtrzymują swoją prognozę stabilizacji stóp procentowych w Polsce w krótkim okresie - wynika z raportu...

Share
d8lxaho

20.01. Warszawa (PAP) - Ekonomiści Bank of America/Merrill Lynch podtrzymują swoją prognozę stabilizacji stóp procentowych w Polsce w krótkim okresie - wynika z raportu banku.

"Kontynuacja silnego trendu w aktywności gospodarczej prowadzi do dalszych jastrzębich wypowiedzi członków RPP. To wzmacnia naszą niedawno zmienioną prognozę braku cięć stóp procentowych w tym roku. Choć prawdopodobieństwo podwyżki stóp wzrosło, przewidujemy stabilizację poziomu stóp w tym roku, ponieważ spodziewamy się, że polską gospodarkę w końcu dotknie osłabiający trend z zewnętrz. To jest argument przeciw podwyżkom stóp w krótkim okresie" - napisano w komentarzu po danych o produkcji przemysłowej.

W czwartek GUS podał, że produkcja przemysłowa w grudniu 2011 r. wzrosła o 7,7 proc. rdr wobec konsensusu wzrostu o 6,4 proc. W ujęciu miesięcznym, produkcja spadła o 4,9 proc. mdm wobec konsensusu spadku o 5,1 proc. (PAP)

nik/ osz/

d8lxaho

Podziel się opinią

Share
d8lxaho
d8lxaho