Trwa ładowanie...
d3uqovv

Strata netto BBI Development zwiększyła się r/r do 5,22 mln zł w 2016 r.

Warszawa, 28.03.2017 (ISBnews) - BBI Development odnotowało 5,22 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2016 r. wobec 3,39 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Share
d3uqovv

Zysk operacyjny wyniósł 2,35 mln zł wobec 0,4 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 89,51 mln zł w 2016 r. wobec 22,14 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym strata netto w 2016 r. wyniosła 9,22 mln zł wobec 29,96 mln zł zysku rok wcześniej.

d3uqovv

"Rok 2016 był istotny w działalności grupy i jej najważniejszych, długoterminowych projektów, których termin ostatecznego ukończenia zaczyna już być liczony w kwartałach. Projekt Centrum Praskie Koneser na warszawskiej Pradze (ponad 50 tys m2 GLA), dotychczas finansowany ze środków własnych, skutecznie pozyskał finansowanie budowlane w kwocie niemal 90 mln euro oraz finansowanie inwestycyjne w kwocie do 98 mln euro, wystarczające do zakończenia całego projektu, które planowane jest już w pierwszym kwartale 2018 r. (choć niektóre budynki będą oddawane do użytkowania w roku 2017). W projekcie podpisano również umowy z renomowanymi generalnymi wykonawcami, obejmujące całość niezbędnych prac oraz umowy najmu z istotną częścią najemców biurowych i handlowych, włączając w to międzynarodową sieć hoteli Marriott" - przypomniał prezes Michał Skotnicki w liście załączonym do raportu rocznego.

"W cieszących się dużym zainteresowaniem nabywców kolejnych etapach mieszkaniowych Konesera (łącznie 108 lokali), stanowiących mieszkania o podwyższonym standardzie w stylu loftowym, trwają zaawansowane prace budowlane, a ich zakończenie również nastąpi w pierwszej połowie 2018" - dodał.

Według niego, rok 2016 był ważny także dla projektu Centrum Marszałkowska (16,5 tys m2 GLA), realizowanego u zbiegu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej w Warszawie. W 1 kwartale 2016 r. zawarto umowę z generalnym wykonawcą i rozpoczęto prace budowlane, których zakończenie (i oddanie budynku do użytkowania), podobnie jak i we wcześniej opisanych projektach, będzie miało miejsce w pierwszej połowie 2018 r. Grupa rozpoczęła także prace nad zapewnieniem docelowego nabywcy projektu jeszcze przed jego zakończeniem, co niewątpliwie zwiększy stabilność finansową przedsięwzięcia, podkreślił.

"Istotne zdarzenia miały też miejsce w największym mieszkaniowym projekcie prowadzonym przez emitenta, czyli w luksusowej wieży apartamentowej Złota 44 w Warszawie, w którym odnotowano znaczący postęp, zarówno po stronie komercyjnej (zawarta pakietowa transakcja sprzedaży ok 23% powierzchni w budynku na rzecz niemieckiego funduszu nieruchomościowego) jak i po stronie budowlanej (zakończenie prac budowlanych, zwieńczone uzyskaniem ostatecznego pozwolenia na użytkowanie w marcu 2017 r.)" - czytamy także w liście.

BBI Development jest spółką deweloperską notowaną na GPW od 1997 r.

(ISBnews)

d3uqovv

Podziel się opinią

Share
d3uqovv
d3uqovv