Trwa ładowanie...
d2t0zdc
d2t0zdc

Strata netto Warimpeksu zmniejszyła się r/r do 1,05 mln euro w I kw. 2016 r.

Warszawa, 30.05.2016 (ISBnews) - Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG odnotował 1,05 mln euro skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2016 r. wobec 6,32 mln euro straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. 
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2t0zdc

Strata netto ogółem (tj. uwzględniający udziały nie uprawniające do kontroli) wyniosła 0,46 mln euro wobec 5,34 mln euro straty rok wcześniej.

Strata operacyjna wyniosła 0,46 mln euro wobec 0,53 mln euro straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 11,86 mln euro w I kw. 2016 r. wobec 10,97 mln euro rok wcześniej.

d2t0zdc

"Pierwszy kwartał 2016 roku przyniósł spółce Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG stabilny rozwój działalności operacyjnej hoteli - obłożenie i ceny pokoi nie uległy zmianie. Ubiegłoroczna sprzedaż hoteli w Jekaterynburgu oraz związany z nią spadek liczby pokoi spowodowały spadek przychodów hoteli ze sprzedaży o 7 % do 9,4 mln euro. Z kolei przychody segmentu Investment Properties wzrosły z 0,4 mln euro do 1,9 mln euro dzięki ukończeniu i wynajęciu biurowca Zeppelin w AIRPORTCITY St. Petersburg oraz biurowca Erzsébet w Budapeszcie. [?] Wynik brutto ze sprzedaży również był wyższy o 63 % i wyniósł ok. 4 mln euro" - czytamy w komunikacie.

EBITDA w I kw. 2016 r. wyniosła 0,83 mln euro wobec 1,63 mln euro zysku rok wcześniej, na skutek operacyjnych, dodatnich różnic kursowych z porównywalnym okresem ubiegłego roku, wskazano w informacji.

"Naszym celem na bieżący rok obrotowy 2016 jest zwiększanie przychodów naszych hoteli w całym portfolio, obniżanie kosztów odsetek oraz kontynuacja naszych projektów deweloperskich. W tym roku czeka nas również kilka transakcji. Po zakończeniu okresu objętego sprawozdaniem podpisaliśmy list intencyjny dotyczący sprzedaży hotelu. Ostateczne zamknięcie transakcji oczekiwane jest w połowie roku" - podano również.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG to spółka inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie (WXF). W ciągu ostatnich 25 lat Warimpex zrealizował projekty rozwojowe w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 mld euro.

(ISBnews)

d2t0zdc

Podziel się opinią

Share

d2t0zdc

d2t0zdc