Trwa ładowanie...
d3dpx0k
kadra zarządzająca

Strategie zatrudnienia i zarządzania w firmie tematami Kongresu HR SEG

Strategia zatrudnienia w spółkach w czasie kryzysu, sposoby motywacji pracowników, budowanie zespołów i zarządzanie zmianą w firmie - to niektóre tematy II Kongresu Human Resources Spółek Giełdowych SEG, skierowanego do działów HR spółek giełdowych, który zakończył się w środę w Ossie pod Warszawą
Share
Strategie zatrudnienia i zarządzania w firmie tematami Kongresu HR SEG
d3dpx0k

Jak budować zespół, żeby był efektywny, zwłaszcza w czasie kryzysu; jak zarządzać zmianą w firmie i jak wybrać liderów, którzy wdrażają zmiany; jak duże znaczenie ma zaufanie pracowników do szefów w trakcie zmian i w czasie tworzenia zespołów - te tematy zdominowały panele z udziałem specjalistów branży HR.

Polecamy: Treningi relokacyjne - na czym polegają?

"Jeśli ktoś uważa, że nigdy nie popełnia błędów, to jest to sytuacja trudna. (...) Mimo ewentualnych błędów lider powinien kontynuować swoją pracę, gdy ma dobrze wyznaczony cel, najlepiej z zespołem, który mu ufa" - uznała Marzena Herzig, psycholog reprezentacji Polski siatkarzy, wicemistrzów świata 2006, która przekazała swoje doświadczenia w zakresie budowania i prowadzenia zespołu.

d3dpx0k

Odbyła się też dyskusja o aspektach psychologicznych zarządzania kadrami i ograniczania kosztów poprzez zwiększanie efektywności.

"Dobry, efektywny zespół pracowników powinien być złożony z różnych typów osobowości uzupełniających się wzajemnie, powinien być heterogeniczny, ale kierujący się podobnymi wartościami" - powiedział prezes SEG Mirosław Kachniewski.

Tematami warsztatów były: psychologia zmiany, programy motywacyjne, badania efektywności pracy, niestandardowe formy zatrudnienia.

Gospodarzami Kongresu są SEG, GPW w Warszawie, BPI Polska, PwC, Amrop, DLA Piper Wiater, Centrum Medyczne ENEL-MED oraz Unicomp-WZA.

Zarządzanie wynikami firmy. Podręcznik menedżera

d3dpx0k

Podziel się opinią

Share
d3dpx0k
d3dpx0k