Trwa ładowanie...
kadra zarządzająca
14-03-2013 08:20

Strategie zatrudnienia i zarządzania w firmie tematami Kongresu HR SEG

Strategia zatrudnienia w spółkach w czasie kryzysu, sposoby motywacji
pracowników, budowanie zespołów i zarządzanie zmianą w firmie - to niektóre tematy II Kongresu
Human Resources Spółek Giełdowych SEG, skierowanego do działów HR spółek giełdowych, który
zakończył się w środę w Ossie pod Warszawą

Strategie zatrudnienia i zarządzania w firmie tematami Kongresu HR SEG
d3vvnjn
d3vvnjn

Jak budować zespół, żeby był efektywny, zwłaszcza w czasie kryzysu; jak zarządzać zmianą w firmie i jak wybrać liderów, którzy wdrażają zmiany; jak duże znaczenie ma zaufanie pracowników do szefów w trakcie zmian i w czasie tworzenia zespołów - te tematy zdominowały panele z udziałem specjalistów branży HR.

"Jeśli ktoś uważa, że nigdy nie popełnia błędów, to jest to sytuacja trudna. (...) Mimo ewentualnych błędów lider powinien kontynuować swoją pracę, gdy ma dobrze wyznaczony cel, najlepiej z zespołem, który mu ufa" - uznała Marzena Herzig, psycholog reprezentacji Polski siatkarzy, wicemistrzów świata 2006, która przekazała swoje doświadczenia w zakresie budowania i prowadzenia zespołu.

Odbyła się też dyskusja o aspektach psychologicznych zarządzania kadrami i ograniczania kosztów poprzez zwiększanie efektywności.

d3vvnjn

"Dobry, efektywny zespół pracowników powinien być złożony z różnych typów osobowości uzupełniających się wzajemnie, powinien być heterogeniczny, ale kierujący się podobnymi wartościami" - powiedział prezes SEG Mirosław Kachniewski.

Tematami warsztatów były: psychologia zmiany, programy motywacyjne, badania efektywności pracy, niestandardowe formy zatrudnienia.

Gospodarzami Kongresu są SEG, GPW w Warszawie, BPI Polska, PwC, Amrop, DLA Piper Wiater, Centrum Medyczne ENEL-MED oraz Unicomp-WZA.

d3vvnjn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vvnjn