Trwa ładowanie...

Sukces ogólnopolskiej zbiórki żywności

W miniony weekend Polacy przekazali 440 ton artykułów
spożywczych o przedłużonej trwałości dla niedożywionych dzieci.
Organizatorzy mówią o wielkim sukcesie akcji "Podziel się posiłkiem"

Share
Sukces ogólnopolskiej zbiórki żywności
Źródło: Jupiterimages
d1ubna5

.

W pomoc włączyli się zarówno mieszkańcy dużych miast, jak i małych miejscowości. Sklepy zaangażowane w zbiórkę, już od rana zapełniały się ludźmi, którzy chętnie przekazywali żywność wolontariuszom Banków Żywności.

d1ubna5

- Z roku na rok obserwujemy coraz większą ofiarność ludzi, a także niesamowite zaangażowanie wolontariuszy. Widziałem osoby w różnym wieku, które bez wahania przekazywały żywność, a następnego dnia znów przychodziły, by jeszcze raz wspomóc niedożywione dzieci. Najbardziej wzruszające jest to, że w pomoc zaangażowały się również osoby, które same żyją w skromnych warunkach. Dzięki takim ludziom możemy zmieniać świat na lepsze - powiedział Przemek Pohrybieniuk, dyrektor ds. relacji zewnętrznych i zrównoważonego rozwoju, członek zarządu firmy Danone.

- 440 tony żywności, czyli kolejny rekord to dowód na to, że jesteśmy coraz bardziej wyczuleni na ludzką krzywdę. Niedożywione dzieci stanowią szczególną grupę potrzebujących, ponieważ ich los nie zależy od nich, są zdane na innych ludzi. Dlatego powinniśmy się czuć odpowiedzialni za to, by ich start w dorosłe życie nie był naznaczony piętnem ubóstwa i wykluczenia - zaznaczyła Elżbieta Zającówna, wiceprezes Fundacji Polsat.

Do 3 października potrwa jeszcze Internetowa Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem organizowana za pośrednictwem strony www.bankizywnosci.pl. Jest to okazja do włączenia się do zbiórki dla tych, którzy nie dotarli do sklepów, w których odbywała się tradycyjna zbiórka. Wszystkie zakupione produkty przeznaczone są dla niedożywionych dzieci, które otrzymają je za pośrednictwem Banków Żywności. Zbiórka jest organizowana przez Federację Polskich Banków Żywności we współpracy z siecią sklepów Piotr i Paweł.

Autor: IP

d1ubna5

Podziel się opinią

Share
d1ubna5
d1ubna5