Trwa ładowanie...

Światowi giganci dadzą pracę młodym

Tysiące miejsc pracy w 20 krajach - światowi giganci biznesu zamierzają dać zatrudnienie Europejczykom. W Lizbonie ogłoszono szczegóły programu Porozumienie dla Młodych

Share
Światowi giganci dadzą pracę młodym
Źródło: © ldprod - Fotolia.com
du4u9b2

.

Wspólny projekt Brukseli i największych międzynarodowych korporacji został opracowany z myślą o wykształconych osobach poniżej 30 roku życia, które szczególnie boleśnie odczuły efekty kryzysu, od lat dającego się we znaki w kraj Unii. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso zapowiedział, że do 2020 roku na tworzenie nowych miejsc pracy zostanie przeznaczonych co najmniej 6 miliardów euro. Dzięki temu zatrudnienie ma znaleźć 20 tysięcy osób.

du4u9b2

Portugalczyk z zadowoleniem odnotował, iż w walkę z bezrobociem angażują się nie tylko publiczne instytucje, ale też prywatne korporacje. Z kolei premier Pedro Passos Coelho podkreślił, że to właśnie firmy mają rzeczywistą moc dawania ludziom pracy.

W zaprezentowany w Lizbonie program Porozumienie dla Młodych zaangażowali się tacy międzynarodowi giganci jak Nestle, Facebook, Google, Twitter czy Axa. Portugalia, gdzie do programu przyłączyło się kilkanaście największych firm, może liczyć na 500 nowych miejsc pracy oraz na płatne staże dla kolejnych 800 osób. Z wyliczeń Komisji Europejskiej wynika, że w całej Unii pracy nie może obecnie znaleźć 5,3 mln osób poniżej 25 roku życia.

du4u9b2

Podziel się opinią

Share
du4u9b2
du4u9b2