Trwa ładowanie...
d95zqda
d95zqda

Świętokrzyskie/ Samorząd województwa chce poznać plany przedsiębiorców

W przyszłym tygodniu Urząd Marszałkowski w Kielcach rozpocznie nabór "kart projektowych" od przedsiębiorców ws. planowanych inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 - poinformował w czwartek marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.
Share
d95zqda

Jak wyjaśnił, nabór "kart projektowych" od przedsiębiorców ma związek z uszczegóławianiem zapisów nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

"To jest wniosek ze spotkań z przedsiębiorcami, którzy mówią, że mają plany inwestycyjne, ale chcą się z kimś podzielić, aby przygotowując zasady wykorzystania funduszy, nie powstały niepotrzebne bariery" - wyjaśnił Jarubas. Dodał, że wówczas, przedsiębiorcom będzie łatwiej przygotować inwestycje z unijnym wsparciem.

Według Jarubasa nabór rozpocznie się w najbliższy poniedziałek lub wtorek i potrwa około miesiąca "po to aby dać przedsiębiorcom możliwość wypowiedzenia się, konsultacji i zgłaszania swoich pomysłów biznesowych".

d95zqda

Marszałek zwrócił uwagę, że "przyszły budżet unijny będzie pod znakiem wsparcia przedsiębioroczości dlatego konsultacje na tym etapie mają kardynalne znaczenie".

Jak powiedział członek zarządu województwa świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski obecnie trwają negocjacje z Komisją Europejską ws. ostatecznego kształtu Regionalnego Programu Operacyjnego. "Jesteśmy już po drugiej turze spotkań, a więc za półmetkiem rozmów" - poinformował. Według niego zgodnie z założeniami KE ostateczny tekst dokumentu powinien zostać uzgodniony w listopadzie.

W poprzednim okresie programowania w ramach RPO udzielono prawie 600 dotacji na wsparcie inwestycyjne firm w Świętokrzyskiem, na łączną kwotę niespełna 500 mln zł. Jak szacuje Zarząd Województwa w swoim podsumowaniu kadencji pozwoliło to na stworzenie nowych 3 tys. miejsc pracy, zakup nowych technologii, maszyn i rozwój firm.

d95zqda

Podziel się opinią

Share
d95zqda
d95zqda