Trwa ładowanie...
d17tljy

Sygnity: Funkcjonalności e-Podatków dot. obsługi VAT będą uruchomione w 2016 r.

Warszawa, 03.12.2015 (ISBnews) - Funkcjonalności systemu e-Podatki z zakresu obsługi podatku VAT zostaną zrealizowane i uruchomione w 2016 r., podało Sygnity

Share
d17tljy

?Zarząd spółki Sygnity wyjaśnia, iż zgodnie z realizowaną umową na budowę, wdrożenie i utrzymanie systemu e-Podatki, a także zgodnie z harmonogramem przewidzianym w tej umowie, funkcjonalności z zakresu obsługi podatku VAT zostaną zrealizowane i uruchomione w roku 2016" - czytamy w komunikacie spółki.

Moduł jest częścią platformy Gentax i zastąpi obecnie wykorzystywany system Poltax w zakresie obsługi VAT. Na dziś zaimplementowana jest blokada zwrotu podatku dla SD (podatek od spadków i darowizn), KP (karta podatkowa) i PCC (podatek od czynności cywilno-prawnych). Podatki te od 30 listopada 2015 roku są uruchomione produkcyjnie w 21 urzędach skarbowych na terenie całej Polski. Oznacza to, że pracownicy Administracji Podatkowej w wyznaczonych jednostkach pracują już w nowym systemie, podkreślono również.

?Kolejnym krokiem będzie uruchomienie rozwiązania w zakresie trzech wspomnianych wyżej podatków we wszystkich pozostałych urzędach skarbowych w Polsce oraz oddanie kolejnego, bardzo ważnego komponentu systemu - Portalu Podatkowego. Jest to nowe rozwiązanie, dotąd nieznane klientom Administracji Podatkowej. W konsekwencji tych działań z rozwiązania wdrażanego przez Sygnity będą mogli korzystać podatnicy w całym kraju" - czytamy dalej.

d17tljy

W związku z deklaracjami przedstawicieli Ministerstwa Finansów w zakresie planu realizacji dodatkowych funkcjonalności systemu zarząd Sygnity potwierdza gotowość spółki do pełnej współpracy w tym zakresie, zaznaczono również.

Komentarz Sygnity opublikowany został w nawiązaniu do wypowiedzi ministra finansów Pawła Szałamachy, opublikowanej w dzienniku Rzeczpospolita w środę w artykule pt. ?Wraca klauzula obejścia prawa", w którym szef resortu komentuje funkcjonalności programu e-Podatki w zakresie podatku VAT.

?(?) cytując za Rzeczpospolitą - ?[...] polski fiskus nie dysponuje np. nakładką na informatyczny program podatkowy, pozwalającą na blokadę zwrotu podatku VAT w sposób automatyczny, po szybkim wskazaniu przez system nieprawidłowości. [...] brak takiego komponentu został zauważony w resorcie finansów, nie ma go np. we wdrażanym od 2013 roku przez firmę Sygnity programie e-Podatki." [...]" - podało Sygnity.

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT. W roku finansowym 2013/2014 (1 października 2013 - 30 września 2014) skonsolidowane przychody spółki wyniosły 500,9 mln zł.

(ISBnews)

d17tljy

Podziel się opinią

Share
d17tljy
d17tljy