Trwa ładowanie...
d1zwcdj

Sygnity oczekuje dodatniej dynamiki przychodów i zysków w nowym roku finansowym

Warszawa, 18.12.2015 (ISBnews) - Sygnity oczekuje osiągnięcia dodatniej dynamiki zarówno w przychodach, jak i zyskach w kolejnym roku obrotowym (rozpoczętym 1 października 2015), poinformował prezes Janusz R. Guy.

Share
d1zwcdj

"Po dokonaniu odpisów i zawiązaniu rezerw, mogę potwierdzić, że wchodzimy w kolejny rok obrotowy z czystym kontem, a pozytywne elementy o których wspominałem (dużo nowych kontraktów, wysoki backlog) w połączeniu z dobrze 'naoliwionym' mechanizmem firmy, umożliwiającym utrzymywanie rentowności w trudnych okresach, pozwoli na osiągnięcie dodatniej dynamiki zarówno w przychodach, jak i zyskach w kolejnym roku obrotowym" - napisał Guy w liście do akcjonariuszy.

Jak wskazał, w IV kwartale roku obrotowego 2014/2015 splot niekorzystnych, częściowo jednorazowych efektów wpłynął na wyniki spółki.

"Był to przede wszystkim przedłużający się zastój w sektorze publicznym, który jednak w mojej opinii mamy już w znaczącej mierze za sobą, a także dokonane rezerwy i odpisy. Wyniosły one 10,3 mln zł i objęły m.in rezerwy utworzone m.in. na naprawy gwarancyjne, odszacowanie projektu e-Zdrowie w kwocie 3,5 mln zł, odpis na rzecz zasądzonego spółce podatku CIT za rok 2008 w kwocie 3,3 mln zł, odpis należności od Urzędu Miasta Katowice w wysokości 0,8 mln zł. W wynikach IV kwartału jest także widoczny ujemny efekt wygaśnięcia strat podatkowych z lat ubiegłych w kwocie 2,9 mln zł" - wymienił prezes Sygnity.

d1zwcdj

Dodał, że firma cały czas prowadzi jeszcze działania w zakresie dalszego dostosowywania struktury kosztów i operating excellence.

"Redukcja floty, zmiana lokalizacji centrali w Warszawie, czy program uelastyczniania struktury zatrudnienia w Grupie Sygnity przyniesie wymierne korzyści wynoszące kilkanaście milionów złotych w skali roku. Wszystkie zmiany jakie dokonały się wewnątrz spółki, zarówno te organizacyjne, jak i te optymalizujące strukturę kosztów, mają służyć stworzeniu zdrowej bazy pod realizację planu strategicznego na lata 2016-2020" - podał Guy.

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT. W roku finansowym 2014/2015 (1 października 2014 - 30 września 2015) skonsolidowane przychody spółki wyniosły 429,3 mln zł.

(ISBnews)

d1zwcdj

Podziel się opinią

Share
d1zwcdj
d1zwcdj