Trwa ładowanie...
d2in106

Synektik ma umowę z Carl Zeiss na dystrybucję w Polsce systemu Intrabeam

Warszawa, 06.05.2016 (ISBnews) - Synektik podpisał dziś z niemieckim producentem sprzętu optycznego firmą Carl Zeiss bezterminową umowę partnerską, na mocy której został przedstawicielem na Polskę w zakresie dystrybucji i serwisu systemu Intrabeam, podała spółka.

Share
d2in106

"Współpraca z Carl Zeiss jest dla nas istotną referencją i doskonale wpisuje się w przedstawione niedawno plany rozwoju Synektik, których ważnym elementem jest wejście w obszar sprzedaży urządzeń stosowanych w terapiach medycznych. To właśnie w obszarach związanych z terapią - również onkologiczną - koncentruje się dziś istotna część wydatków na ochronę zdrowia. Dlatego też system Intrabeam, który jest unikalną metodą radioterapii śródoperacyjnej stanowi dla nas doskonałe uzupełnienie oferty" - powiedział prezes Synektika Cezary Kozanecki, cytowany w komunikacie.

System Carl Zeiss Intrabeam jest innowacyjnym, niskoinwazyjnym i precyzyjnym systemem wykorzystującym radioterapię do miejscowej walki z guzami nowotworowymi. Urządzenie wykorzystuje energię promieni jonizujących, które kierowane jest za pomocą specjalnego aplikatora bezpośrednio do guza. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w leczeniu chorych na raka piersi, jelita grubego oraz jako radioterapia towarzysząca zabiegom neurochirurgicznym. Wykorzystywana technologia pozwala na skrócenie czasu trwania pełnej terapii wobec tradycyjnych metod z kilku tygodni do 30 minut.

Grupa Synektik jest dostawcą innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej. Zajmuje się sprzedażą urządzeń medycznych oraz rozwiązań informatycznych stosowanych w radiologii, a także prowadzi laboratorium badawcze aparatury do diagnostyki obrazowej oraz serwis sprzętu medycznego. Spółka jest również pierwszym w Polsce komercyjnym producentem radiofarmaceutyków wykorzystywanych w diagnostyce onkologicznej (PET). Synektik powstał w 2001 roku, od sierpnia 2011 roku akcje spółki notowane były na NewConnect, a w październiku 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

(ISBnews)

d2in106

Podziel się opinią

Share
d2in106
d2in106