Trwa ładowanie...
d1mttt4
d1mttt4

Synektik otrzyma dofinansowanie z UE dla I i II fazy badań znacznika

Warszawa, 24.11.2015 (ISBnews) - Komisja Europejska pozytywnie zweryfikowała projekt Synektika, którego celem jest przeprowadzenie I i II fazy badań klinicznych dla znacznika do diagnostyki choroby wieńcowej podczas badania PET, kwalifikując się tym samym do uzyskania finansowania na jego realizację w ramach programu MŚP Instrument Horyzont 2020, podał Synektik.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1mttt4

"Wspomniany projekt został zaprezentowany w ramach programu ramowego Horyzont 2020 w kategorii Zdrowie i podkategorii Wspieranie badań klinicznych nowych biomarkerów i urządzeń medycznych. Celem projektu jest przeprowadzenie I i II fazy badań klinicznych dla znacznika do diagnostyki choroby wieńcowej podczas badania PET (Position Emisssion Tomography)" - czytamy w komunikacie.

Projekt spółki pt. "MPIPETrace - Clinical performance validation of a novel biomarker for quantitative imaging of coronary artery disease" został pozytywnie zweryfikowany przez Komisję Europejską pod względem oceny wykonalności, merytorycznej oraz strategicznej, kwalifikując się tym samym do uzyskania finansowania na jego realizację.

Całkowita wartość projektu to 3 687 250 euro, a poziom finansowania tego projektu z Horyzont 2020 wynosi 100%. Realizacja projektu nie powinna przekroczyć 36 miesięcy.

d1mttt4

"Powyższa informacja została uznana przez zarząd Synektik S.A. za istotną z powodu strategicznego znaczenia przeprowadzenia przez grupę kapitałową Synektik badań klinicznych dla znacznika do diagnostyki choroby wieńcowej, jak również z uwagi na fakt, że wartość dofinansowania, które spółka przewiduje otrzymać na realizację projektu, przekracza 10% kapitałów własnych spółki" - czytamy także.

Grupa Synektik jest wiodącym dostawcą innowacyjnych produktów, usług oraz rozwiązań IT dla diagnostyki obrazowej i medycyny nuklearnej. Zajmuje się sprzedażą urządzeń medycznych oraz rozwiązań informatycznych stosowanych w radiologii, a także prowadzi laboratorium badawcze aparatury do diagnostyki obrazowej oraz serwis sprzętu medycznego. Spółka jest również pierwszym w Polsce komercyjnym producentem radiofarmaceutyków wykorzystywanych w diagnostyce onkologicznej (PET). Synektik powstał w 2001 roku, od sierpnia 2011 roku akcje spółki notowane były na NewConnect, a w październiku 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

(ISBnews)

d1mttt4

Podziel się opinią

Share
d1mttt4
d1mttt4