Trwa ładowanie...
d4glhzb
d4glhzb

Szałamacha: Polska poradzi sobie, niezależnie od decyzji Moody's dot. ratingu

Warszawa, 26.04.2016 (ISBnews) - Polska "wyszła bez szwanku" z sytuacji, jaka powstała po styczniowej obniżce ratingu przez Standard & Poor's Ratings Services, dlatego poradzi sobie także po zapowiadanej na połowę maja decyzji Moody's Investors Service, uważa minister finansów Paweł Szałamacha.
Share
d4glhzb

"Moody's podejmie decyzję w połowie maja: przedstawiliśmy im - m.in. w ubiegłym tygodniu w Warszawie - nasze szacunki, to będzie ich suwerenna decyzja. Po styczniowej decyzji jednej z agencji Polska wyszła bez szwanku, poradzimy sobie" - powiedział Szałamacha w wywiadzie dla Programu 3 Polskiego Radia.

Moody's ma opublikować raport na temat ratingu Polski 13 maja.

Także prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Marek Belka mówił wcześniej, że decyzja Moody's o ewentualnej zmianie oceny Polski może negatywnie wpłynąć na krajową gospodarkę, ale ponieważ jest ona uważana za stabilną i bardzo dobrze zrównoważoną, to wpływ takiej decyzji nie byłby bardzo dewastujący.

d4glhzb

Na początku kwietnia agencja Moody's poinformowała, że Polska stawia czoło podwyższonemu ryzyku politycznemu na skutek kryzysu konstytucyjnego, wywołanego "walką" przy wyborze sędziów Trybunału Konstytucyjnego oraz "kontrowersyjnej" nowej legislacji, która ogranicza prerogatywy Trybunału. Ich zdaniem te wydarzenia mogą pogorszyć atrakcyjność Polski dla inwestorów zagranicznych, co jest zdarzeniem negatywnym dla ratingu.

(ISBnews)

d4glhzb

Podziel się opinią

Share
d4glhzb
d4glhzb