Trwa ładowanie...

Szef Oracle'a kupił wyspę w archipelagu Hawajów

Dyrektor generalny Oracle Larry Ellison, szósty na liście światowych bogaczy "Forbesa", kupił 98 proc. wyspy Lanai w archipelagu Hawajów - poinformował w czwartek gubernator wyspy Neil Abercrombie.

Szef Oracle'a kupił wyspę w archipelagu HawajówŹródło: Jupiterimages
d2wm6be
d2wm6be

Wysokość transakcji nie została ujawniona, wiadomo jedynie, że cena wywoławcza wynosiła 500-600 mln dolarów.

Wyspa Lanai o powierzchni 365 km kw. to najmniejsza dostępna publicznie wyspa archipelagu, zamieszkana przez ok. 3,2 tys. osób. Pokrywające ją niegdyś plantacje ananasów, od których Lanai zyskała przydomek Wyspy Ananasowej, zostały zastąpione przez bardziej dochodowe luksusowe ośrodki turystyczne.

Obecnie wyspa należy do miliardera Davida Murdocka, który w 2000 roku za blisko 700 mln dolarów wykupił wszystkie udziały w zarządzającej nią prywatnej spółce Castle & Cooke. Firma jest największym pracodawcą na wyspie, należą do niej pola golfowe, hotele, wodociągi i inne przedsiębiorstwa. W ostatnim czasie spółka skarżyła się na straty rzędu 40 mln dol. rocznie.

d2wm6be

Gubernator Abercrombie podkreślił, że nowy właściciel wyspy, Larry Ellison, od dawna wykazywał nią zainteresowanie i angażował się w życie lokalnej społeczności poprzez inwestycje w badania medyczne i edukację.

- Z niecierpliwością czekamy na powitanie pana Ellisona w bliskiej przyszłości. Powszechnie znane jest jego umiłowanie przyrody, szczególnie oceanu - i szczególnie w kwestii regat o Puchar Ameryki - podkreślił.

Larry Ellison jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym firmy produkującej oprogramowanie komputerowe Oracle. Magazyn "Forbes" szacuje jego majątek na 36 mld dolarów (stan na marzec tego roku), co daje mu szóstą lokatę w rankingu najbogatszych ludzi świata.

d2wm6be
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wm6be