Trwa ładowanie...
dbz7wdu
26-01-2017 16:10

Szydło: Program Mieszkanie plus - priorytetem dla ministra Adamczyka (krótka2)

Priorytetem dla ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka jest sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości - Mieszkanie plus - powiedziała w czwartek premier Beata Szydło. Dodała, że minister Adamczyk ma także skutecznie wydać pieniądze unijne.

dbz7wdu
dbz7wdu

"Pan minister Adamczyk ma właściwe jedno zadanie: zadanie polegające na konsekwentnym, skutecznym wydawaniu pieniędzy unijnych i realizowaniu inwestycji" - powiedziała premier podczas konferencji prasowej w ramach przeglądu resortów.

Jak oceniła, do tej pory resort świetnie sobie z tym radzi, bo realizuje projekty, które są już zawansowane i na które podpisywane są umowy na różne kwoty środków unijnych.

Premier wskazała, że szef resortu budownictwa ma trzy najważniej cele. "Pierwsza rzecz - sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości - Mieszkanie plus. To jest to zadanie, z którego na pewno pan minister Adamczyk zostanie rozliczony na koniec roku. Pilotażowy program już ruszył. Mieszkania już zaczynają powstawać. Ale to jest dopiero pilotaż" - mówiła Szydło.

Szefowa rządu oceniła, że program "jest ambitny, kompleksowy, złożony z kilku programów, które są kierowane zarówno do samorządów, jak i do indywidualnych inwestorów i do inwestorów, którzy budują na systemie wielorodzinnym. To jest ten najważniejszy priorytet dla ministra Adamczyka" - podkreśliła Beata Szydło.

dbz7wdu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbz7wdu