Trwa ładowanie...
dbz7wdu
07-09-2016 14:00

Szydło: w przyszłym roku chcemy zorganizować kongres innowatorów (krótka)

Pod koniec polskiej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej, czyli w czerwcu przyszłego roku, zrobimy w Warszawie pierwszy kongres innowatorów - zapowiedziała w środę w Krynicy premier Beata Szydło.

dbz7wdu
dbz7wdu

Premier uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami startupów.

"Pod koniec naszej prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej, chcemy zorganizować w Polsce kongres innowatorów" - powiedziała na spotkaniu szefowa rządu. Podkreśliła, że nasz kraj powinien wykorzystywać szanse i potencjał, jakim dysponuje. "Jeśli Polska ma przewodnictwo w Grupie Wyszehradzkiej, to chcemy to wykorzystać jak najlepiej" - zaznaczyła Szydło.

Jak mówiła, na kongres zaproszeni zostaną przedstawiciele z różnych części świata. "Będziemy się koncentrować na naszym regionie. Ale mam nadzieję, że zaproszenie przyjmą przedstawiciele firm z rożnych części świata" - powiedziała. Jak dodała, kongres ma być płaszczyzną wymiany poglądów i okazją do "pochwalenia się sukcesami".

"Chcemy się zmienić, chcemy żeby Polska była państwem przyjaznym dla przedsiębiorców" - podkreśliła. Zwracając się do twórców startupów radziła im, aby pokazywali, że można mieć pomysł i realizować swoje marzenia.

dbz7wdu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbz7wdu