Trwa ładowanie...
d1sf3ks
13-03-2016 17:05

Szyszko: będzie inwentaryzacja, plany działań, a potem regeneracja siedlisk (krótka2)

W Puszczy Białowieskiej najpierw będzie zrobiona pełna inwentaryzacja, określenie stanu wydzieleń i na podstawie tego planowanie działań, które doprowadzą do regeneracji siedlisk priorytetowych - powiedział w niedzielę minister środowiska Jan Szyszko.

Share
d1sf3ks

Zapytany przez dziennikarzy, czy podejmowane decyzje będą dotyczyć tylko Nadleśnictwa Białowieża odparł: "Mówimy o trzech nadleśnictwach".

"Najpierw będzie zrobiona pełna inwentaryzacja (...), trzeba określić stan każdego z wydzieleń i na podstawie tego stanu zaprojektować działania, które będą zmierzały do tego, żeby odtworzyć - albo inaczej - regenerować również układ siedlisk priorytetowych" - podkreślił minister Szyszko.

Obecny na konferencji prasowej wiceminister Andrzej Konieczny wskazał, że w Nadleśnictwie Białowieża doprowadzono do nadmiernego rozmnożenia się kornika drukarza.

"Nadleśniczy działając w dobrej wierze i na zasadzie prawa, które go obowiązuje, wyczerpał swoje możliwości prawne w zakresie zwalczania degradacji. W związku z tym przygotował projekt, projekt został zaopiniowany i w tej chwili projekt jest w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych w Warszawie" - mówił. Dodał, że minister go "jeszcze nie widział".

"Dzisiaj zajmujemy się bardzo ważną kwestią, kwestią przyszłości Puszczy Białowieskiej i kierunku dalszego postępowania. Jest to spotkanie, które wyznacza kierunki, zatem te wszystkie określone przez p. ministra zadania są kierunkowe. Teraz będziemy dopracowywać szczegóły, plany, różnego rodzaju harmonogramy i będziemy działać" - dodał Konieczny.

d1sf3ks
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sf3ks
d1sf3ks