Trwa ładowanie...
d2btueq
07-07-2016 16:08

T-Mobile Polska zrealizował przelew na kwotę 2 mld zł w ramach aukcji LTE

Warszawa, 07.07.2016 (ISBnews) - T-Mobile Polska zrealizował przelew na kwotę 2 mld zł za pasmo 800 MHz w ramach aukcji LTE, poinformował prezes Adam Sawicki.

Share
d2btueq

"Przelew na 2 MLD PLN za 800MHz zrealizowany. Już niedługo przyśpieszymy internet klientom @TMobilePolska" - napisał Sawicki na Tweeterze.

Pod koniec czerwca prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) ustalił, iż najbardziej efektywnym sposobem rozdysponowania częstotliwości będzie przydzielenie ich tak, aby podmiot, który w wyniku aukcji został wyłoniony dla dwóch rezerwacji częstotliwości z pasma 800 MHz otrzymał dwie sąsiadujące ze sobą rezerwacje, pozwalające na wykorzystywanie częstotliwości w ciągłym bloku (dupleks). W efekcie dokonano rezerwacji częstotliwości E na rzecz T-Mobile Polska, który w efekcie miał uiścić na rzecz Skarbu Państwa kwotę 2,02 mld zł.

T-Mobile Polska podał wtedy, że zamierza wywiązać się ze zobowiązań finansowych wynikających z decyzji rezerwacyjnej aukcji LTE i zakłada, że do końca roku z nowo pozyskanych częstotliwości będą mogli skorzystać mieszkańcy na terenie całego kraju.

Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100% powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest grupa Deutsche Telekom, do której należą m.in. T-Mobile i T-Systems.

(ISBnews)

d2btueq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2btueq
d2btueq