T‑Mobile widzi już efekty przychodowe synergii z GTS
Warszawa, 19.01.2015 (ISBnews) - T-Mobile Polska widzi już efekty synergii z przejęcia i integracji GTS szczególnie po stronie przychodowej, poinformował członek zarządu T-Mobile Polska Igor Matejov. Obok dużych firm chce pozyskiwać klientów wśród segmetu średnich spółek.
19.01.2015 14:15
"Efekty synergii widzimy przede wszystkim na poziomie przychodowym. W sektorze dużych przedsiębiorstw mamy 20-proc. wzrost bazy klientów. Ponadto odnotowujemy dwukrotny wzrost obsługiwanych przetargów, co jest efektem połączenia potencjału infrastruktury T-Mobile i produktów GTS" - powiedział Matejov podczas spotkania z dziennikarzami.
Dodał, że fuzja daje możliwość tworzenia sieci dla biznesowych klientów, obejmujących wszystkie placówki w kraju. Według jego słów, nowymi klientami w tym zakresie jest duża firma FMCG, operator pocztowy z 4,7 tys. placówek (Orange odwołał się od wyniku tego przetargu), czy PKO BP.
"Trwa nadal integracja działań pod jednym brandem T-Mobile. Synergie idą w zakładanym przez nas kierunku. W ujęciu kosztowym zakładane są one na polu infrastruktury obu połączonych firm. Rozwój bazy klientów, możliwość lepszego świadczenia usług i wzrostu ich wartości poprzez kompleksowe usługi fix, mobile, data center z chmurą - tu widzimy główny potencjał synergii. Połączenie daje potencjał dotarcia do średnich firm. Aplikacje mają być następnym krokiem rozwoju oferty" - dodał członek zarządu operatora.
Według jego słów, w drugim kwartale ma nastąpić finalizacja formalno - prawna przejęcia.
Matejov ocenił, że rynek usług telekomunikacyjnych B2B będzie w tym roku stabilny. Spodziewa się spadku w segmencie głosowym, z kolei transmisja danych, data center, cloud mają rosnąć. W efekcie - jak wskazał - dynamika tych segmentów się zrównoważy.
Po połączeniu z GTS, T-Mobile obok zasięgu LTE powyżej 60% oferuje 15 tys. km światłowodów, 6,3 tys. m2 powierzchni data center. Jak wskazał członek zarządu T-Mobile na dziś ta powierzchnia wystarcza do ofertowania. Jednak długoterminowy rozwój będzie skłaniał do zwiększania powierzchni. Matejov przypomniał również, że T- Mobile Polska jest częścią Deutsche Telekom z jego paneuropejską infrastrukturą - siecią szkieletową i dostępową.
Usługi sieci T-Mobile i Heyah dostępne są na blisko 100% powierzchni Polski. Pierwszym współzałożycielem, a obecnie jedynym właścicielem T-Mobile Polska jest globalny koncern telekomunikacyjny grupa Deutsche Telekom, do której należą m.in. T-Mobile i T-Systems.
(ISBnews)